Mbrëmjen e djeshme me anë të disa Instastory-ve Noizy shkruante se ka véndosur të ndihmojë familjen e Klodian Rashës dhe madje ftòi edhe artistët e tjerë t’i bashkohen.

Në statusin e tij reperi dilte qartazi kundér protéstave për të riun, duke thënë se ato po pérdoren nga politika dhe se vetë nuk është me asnjé parti politike, por kundérshtòn shkàtërrímet e vendit të tij.

Teksa bënte me dije se sot do shkojë për vizitë në familjen e 25-vjeçarit, pyeste “Kush nga artistët është për të ndihmuar familjen e Klodianit?”

Pak minuta më pas, krejt paprítur ai shkroi “Hàrrova unë se artistët janë bërë për t’i ndihmuar fínancíarísht vetë.”Ndërkohë fill pas këtyre statuseve, mediat raportuan se Stresi ka pranuar të bëhet pjesë e kësaj nisme duke u dístancuar nga protéstat që janë zhvilluar për gjashtë ditë ràdhazi për vràsjen e Klodian Rashës.

Shkak u bë një bisedë e një fansi me reperin që qarkulloi në rrjet ku në mesazhe shihej se Stresi shkruante “Unë bashkohem me Noizyn me ndihmu familjen e Klodianit”.

Kàq mjàftoi që të shkruhej se ata i kanë dhénë fùnd mosmàrréveshjeve të së shkuarës, duke i hédhur ato pas për tu bërë sërish bashkë.

Megjithatë, diçka e tillë nuk është e vërtetë. Në një prònoncím për “iconstyle.al” Stresi tha se do jetë gjithnjë dakord dhe gati për të ndihmuar familjen e të ndjerit, por nuk është bashkuar me asnjë, e aq më pak me Noizyn.

Ai shpjégoi se mes tyre nuk ka asnjë konflíkt, por për shkàk të atyre që kanë ndodhur kur ishin adoleshentë nuk mùnd të bashkohen më, ndonëse kanë respekt maksimal për familjet e njëri-tjetrit.Madje ai thotë se duke qenë se Noizy ka thùmbuar se artistët janë bërë për tu ndihmuar për vete, le të hapin një sfídë me të gjithë, kur të duan për ta ndihmuar familjen Rasha.

Unë desha ta bëjmë transparente këtë garë, pa híle  sepse gjithmonë personi në kllapa, në çdo situatë përmend lekun.  Dhe pashë që kishte thùmbuar se artistët janë bërë “ për tu ndihmuar vetë fínancíarisht”.

Kur të duash, sfídë të hapur, për të gjithë artistët, kush të dojë ta hapë, që të ndihmojmë realisht atë familje, jo sfídë mes njëri-tjetrit. Unë s’kam pse pajtohem me të (Noizyn), siç kishin shkruar  mediat. As nuk pajtohemi, as nuk konflíktohemi. Thjesht siç kemi qenë prej vitesh, kur jemi zénë adoleshentë, unë në punë time ai në punë të vet. Por kemi respekt për familjet e njëri-tjetrit. Ne nuk bëhemi kùrrë për muzikë. Kaq!”- tha Stresi.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!