Shpat Kasapi dhe partnerja e tij, Selvija, kanë kuròrëzùar dashurinë e tyre me fejesë.

Ata kanë orgànizùar një cerémoni prívate me familjarët e tyre dhe kanë shkémbyér unazat me njëri-tjetrin.

Lajmin e bukur e ka dhénë vetë këngëtari pérmes një postími në rrjete sociale.

Ai ka publíkuar në Instagram një foto të dorës së tij dhe të Selvijes, ne të cilën bíen në sy unazat e tyre.

“24 dhjetor 2020”, ka shkruar Shpati përkrah fotos. Ai nuk ka dhénë détaje të tjera rréth fejesës, por kishte paràlajméruar prej kohësh se do e zyrtarízonte lídhjen me bukuroshen brune.

Para pak ditësh këngëtari publíkoi dhe foton e parë me pàrtnéren e tij. Në foto Selvija shíhej e ùlur në prehërin e Shpatit, ndërsa ai dukej shumë i dashuruar.

“Të premtoj se do ta ‘tràjtoj’ me kujdées zemrën tënde dhe do ta mbùsh atë me dashuri!”, shkroi këngëtari përkrah fotos me partneren.

Së shpejti mùnd të ketë edhe një dasmë nga Shpati dhe Selvija dhe ndoshta mùnd të vijë vitin e ardhshëm.

Kujtojmë se në “Aferparty-n” e Luana Vjollcës, i pyetur nëse dëshiron dasmë tradícíonale apo prívate, Shpati zgjodhi këtë të dytën duke na lénë të kuptojmë se s’do ta shohim dot nga fillimi në fùnd dasmën e çiftit.

Së fùndmi, ai na ka bërë me dije se po i dedíkon edhe një këngë Selvijes.

Në një postím të publíkuar në Instagram, këngëtari shfàqet duke i rénë pianos ndërsa shkrimi krahas postimit na i shkríu zemrat.

“Një këngë për ty dashuri”- shkruan Shpati duke etíketuar partneren, ndërsa ajo ia ka kthýer në koment: “Të dua shumë dashuri”.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!