Ballina Aktualitet Stresi publikon biseden me të atin: "Dua përkrahjen tënde" (FOTO)

Stresi publikon biseden me të atin: “Dua përkrahjen tënde” (FOTO)

Stresi ka qenë një ndér personat publíkë që është angàzhuàr që prej fillimit në protéstën e kërkimit të drejtésisë për jetën e hùmbur të 25-vjeçarit Klodian Rasha.

Ai ka përdòrur rrjetet sociale për t’i bërë thírrje ndjékësve të tij t’i bashkohen në protéstë, madje është shpàllur edhe në kérkim nga polícia, e cila s’ka mùndur ta ndàlë dot reperin.

Në një rréfim për ‘Prive’, ai ka zbùluar se ka màrrë një shok që punon me funéralet dhe kanë shkuar në Laç e nga Laçi në Kosovë.

Ndërkohë, reperi vijon me postimet e tij në rrjetet sociale, ku publikon foto e video nga protésta. Së fùndmi, nga shtëpia ku ndodhet në Kosovë ai ka ndàrë një status ku thotë se do màrrë sërish pjesë në protéstë ditën e sotme.Haram rroba që ka mbajtur veshur një dorë krimineli", çfarë deklaroi babai i Stresit para protestës - Ora News

Më tej, betohet se nuk ka asnjë synim politik, duke shtùar se nuk i intereson askush veç drejtësisë.

Tu mendu për nesër. Në orën 18:00 unë jam me ju nesër. Sapo të mblídhemi në shumicë do jem aty si faàtàzëm. Ju betohem në Zot se nuk kam asnjë lloj synimi politik, s’më intereson askush në këto momente, përveç drejtësisë. Më dërgoni të gjitha infot, videot, pòstòbllòqet, që të jem pjesë pjesë e protéstës dhe të béhem me ju.

Në rrjete sociale, reperi ka ndàrë me ndjékësit një bisedë private me babain e tij në Whatsapp, Sali Lushajn, të cilit i kërkon përkràhjen e tij për protéstën.“Unë du përkrahjen tënde”- shkruan Stresi të cilit i ati ia kthén: “As nuk bëhet fjalë, ti ke protéstu e nuk ke vrà njeri.”

Këto mesazhe, Stresi i ka shoqëruar me fjalët:

“Shoku im i ngùshtë është krenar për kaùzën tonë. Kur ke përkrahjen e babës, e ke gjithë fuqínë.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!