Ballina Magazina E prísnim nga Rama por Getoari dhe Majk po na sjellin “Vàksínën”!...

E prísnim nga Rama por Getoari dhe Majk po na sjellin “Vàksínën”! Ja kur prítet të dalë

E teksa shqiptarët présin me padùrim vàksínen kùndra Covid-19 nga kryeministri Rama, këtë na e sjell Majk dhe Getoari.

Okay, qétésohuni sepse nuk bëhet fjalë për vàksínen e vërtetë por albumin muzikor te dy reperave kosovar që do quhet “Vàksínën”.

Majk dhe Getoar Selimi publíkuan para pak ditësh foton e një sépate, duke pàralàjmëruar kështu se kënga e tyre e përbàshkët ishte shumë afër. Por ne nuk e prísnim që hiti të vinte kaq shpejt, edhe pse ata të dy kanë kohë që punojnë për të.

Mbrëmjen e djeshme dy reperët kanë zbùluar detje të reja nga kënga e tyre, që sigurisht do të jetë një bòmbë e vërtetë.

Ata kanë treguar se ky projekt muzikor do të mbàjë titullin “Hajde te baba” dhe kur do publíkohet thoni ju? Ditën e sotme në orën 19:00.

Kënga do të jetë pjesë e albumit të tyre, që do të mbàjë një títull shumë të zakontë për kohën që po jetojmë: “Vàksína”.

Kjo do të thotë se na ndàjnë më pak se 24 orë nga híti i radhës i Majk dhe Getoar Selimit, ndàj do të présim me padùrim derisa ta dëgjojmë.

Majk ka bërë me dije pak muaj më parë se pjesë e këtij albumi të përbàshkët me Getoarin do të jetë edhe Onat, anétari tjetër i Babastars.

Reperi është shpréhur se albumi do të publíkohet në stinën e dimrit dhe siç duket ka ardhur koha që të njihemi një nga një me të gjitha këngët. Majk dhe Getoari po na sjellin “Vaksinën”! Reperët janë gati të publikojnë këngën e parë të albumit të tyre - iconstyle.al

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!