Ditën e sotme ne studion e ‘PërPuthen’ kane qenë te ftùara nena e Melises dhe e Sindit.

Janë përfshírë në debàt e ëma e Sindit dhe e Melisës në “PërPuthen”, ku të dyja i kanë dalë në mbrojtje të bijave, gjatë komenteve për shérret që vajzat kanë patur në studio.

Prítej te ndodhte ajo qe ndodhi te dyja nenat u fùten ne shérr për débatet e vajzave qe kane kohe qe kane filluar. Për çdo fjale te tyre sot janë përgjigjur.

Por ajo e Sindit ishte shume e revòltuar duke mos tòlerùar fjalet qe Melisa ka pérdòrur oféndímet. Ne anën tjetër nena e Melises ka mbrojtur bijën e saj deri ne fund.

E ndërsa Sindi dhe Melisa u ngrítën dhe i përqàfuan, në përpjékje për t’i qetésuar, sërish zonjat kanë vijuar debàtin, ku e ëma e Melisës tha se e kishte rrítur të bijën me edukatë.

Pikërisht kjo fjali írrítoi nënën e Sindit, që iu drejtua duke i thénë “të lutem mos u kàp te pjesa e edukàtës”.

Megjithatë, në fund, e ëma e Melisës tha se vajzat duhet ta hàrrojnë çfarë ndodhi dhe të mirëkuptohen, ndërsa në po të njëjtin mendim ishte edhe e ëma e Sindit.

Ajo ç’ka na habít është fakti se çfarë duan nenat ne Perputhen, dhe a do ketë baballarë?

Debati:

E ëma e Melisës: Edhe Melisa i ka thënë fjalë të rénda Sindi, e kam rrítur vajzën me paríme me edukatë

E ëma e Sindit: Po ça janë këto gjëra tani, të lutëm mos kàp pjesën e edukatës, se bëre shumë gabím, të mbàjmë etíkën

Melisa: Ajo më ka thénë deklàratë pròstítucíoni

E ëma e Melisës: Ajo t’i kërkonte falje, i ka thënë Bora disa herë dhe nuk i ka kërkuar falje. Sindi i ka thënë që unë mendoj se ti do kalosh më shumë se njëherë në altar. Po kjo?

E ëma e Sidnit: Po nesër pasnesër, edhe Sindi mund të kaloj në tre altarë. Nuk mùnd të mendojnë si ne.

Sindi: Në një debàt që kemi patur me Melisën, ajo më tha që po mos ekzístonin këto mure, e di ti ça do të bëja, një kércénim jete. Unë mund ta dénòncoj vajzën tuaj. Si ju duket ju, a nuk duhet të kërkojë falje Melisa?

Melisa: Unë nuk e kam oféndùar, vírgjéria është oféndím?Nuk jam si ti që e bëj për një kafe”/ Pas deklaratave, “shpërthejnë” mamatë  në studio: Nëse Melisa nuk do kishte dal nga studio…

E ëma e Melisës: Ajo ka thënë që dy duar për një kokë i kam

Melisa: Kam thënë që do degràdonte sítuata po të isha jashtë

E ëma e Sindit: Po ç’është kjo, dhùnë sjellë dhùnë

Melisa: Më ka prékur moràlin tre herë

E ëma e Melisës: Ti Sindi nuk e ke kuptuar se sa oféndohét prindi. Këto janë të shkùara të hàrrùara, tani dua që ato të dyja të mirëkuptohen.

E ëma e Sindit: Jam shumë dakord, as mua nuk më pëlqen kur ato zíhen

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!