Të dy reper por të dy me qëndríme mjàft të kundérta, njëri për nxítje dhùne dhe tràzira për arsye politike dhe tjetri për mblédhje fòndesh për të ndihmuar familjen e Klodjan Rashës, i cili mbéti i vràrë nga një eféktiv polície.

Po flasim për Stresin dhe Noizyn.

Ndërsa Stresin deri më sot e kemi dëgjuar vetëm për thírrje për protésta, Noizy bën thírrje në rrjete sociale që artistët të mblédhin ndihma për të ndihmuar familjen e Klodjan Rashës.

Noizy shkruan se protésta është politike dhe këtë sipas tij e shéh dhe qòrri, ndërsa u shpréh kundér dhùnës e shkàtërrími nga të rinjtë duke thënë se po shkàtërròjmë ‘shtëpinë tonë’.

Këngëtari i njohur Rigels Rajku i njohur ndryshe me emrin e artit si Noizy nëpërmjet një postimi në Instagram u ka bërë thírrje të gjithë artistëve që të bashkohen dhe të ndihmojnë familjen e Klodian.

“Të mblidhemi e të ndihmojmë familjen e Klodianit, dhe jo të mérremi me protésta për të mbrojt by***** tona”, shkruan ai.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!