Ballina Uncategorised Lajm i tríshtë! Covid-19 i mérr jetën ish-deputetit të PS-së (FOTO)

Lajm i tríshtë! Covid-19 i mérr jetën ish-deputetit të PS-së (FOTO)

Ish-ministri dhe ish-deputeti i Partisë Socialiste, Marko Bello, ka ndërrùar jetë për shkàk të Covid-19.

Ai po kùrohej në Turqi pas réndimit të gjéndjes së tij shéndetésore, mirëpo gjéndja e tij është rénduar aq shumë sa i ka kùshtuar jetën deputetit.

Ai është ndàrë nga jeta në moshën 59-vjeçare. Marko Bello lindi në vitin 1961.Ndahet nga jeta ish-deputeti i PS-së, Marko Bello - ATSH -

Ai ka qenë deputet i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë nga viti 2001-2013 dhe ka mbàjtur postin e ministrit për Integrimin Evropian dhe ministër Shteti për Koordinimin Qeveritar.

Marko Bello ka shérbyer edhe si ambasador i Shqipërisë në Rumani në períudhën 1997-2000.

Më pas ai ka mbàjtur edhe detyrën e zv/ministrit të Mbrotjes. Marko Bello ishte dhe një nga anëtarët thémélues të Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë.marko bello | ILLYRIA

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!