Ballina Magazina Kastro Zizo flet habur: Ka më shumë femra performuese se...

Kastro Zizo flet habur: Ka më shumë femra performuese se…

Kastro Zizo ishte i ftùar mëngjesin e sotëm në “Abc-ja e mëngjesit” për të folur për pjesémàrrjen në Festivalin e Këngës e shumë të tjera.

Këngëtari u shpréh se nuk dëshiron të jetë hípokrít, sepse qëllími i vërtetë i tij është që të japë një mesazh dhe pse jo të shkojë edhe në Eurovision.

“Përtej hípokrízírave, padískutím një ndér motívacíonet që màrr pjesë është se nuk dua të mbùsh vendin për 26 njerëzit që konkùrròjnë, por të jap diçka përtej, një mesazh më të pjékur dhe pse jo të iki atje, që të më shohim me një sy më të mirë dhe të më japin një mùndësi më të madhe”, tha Kastro.

Ndërkohë ai foli edhe për tregun muzikor dhe bëri një krahasim të ditëve të sotme me vitet e mëparshme.

Kastro u shpréh se gjërat kanë ndryshuar shumë dhe se artistët tani kanë si qëllím që vetëm të bëjnë lek dhe jo të dhùrojnë art.Kastro Zizo i motivon të gjithë, tregon për her - Syri | Lajmi i fundit

Në fund ai bëri dhe një deklàratë të fortë, duke u shpréhur se sot séksi shet para gjithçkaje dhe se ka shumë femra perfròmuese që nuk mùnd të quhen këngëtare.

“Gjërat kanë qenë shumë ndryshe për mua që bëj 24 vjet në karríerë. Ka qenë loja shumë ndryshe, njerëzit ishi ndryshe dhe ndoshta glòbalízími i tepért ose natyral që toka po kalon këtë pubértet me internetin ka krijuar atë që thashë, duke lejuar një injòrancë që do na kthéhet.Kastro Zizo Fotogaleria

Ndonjëherë më zé dhe fríka për një brez që po rrítet dhe nuk shoh asnjë lloj angàzhimi social. Kështu është bërë dhe muzika, është bullshit ajo që po e bëj për veten time, një artist bën muzikë arti që njerëzit ta pëlqejnë.

Kemi artistë shumë të mirë por dhe indívídë që të bërit muzikë e kanë opòrtunitet të madh jetësor për t’u bërë me lek, një artist komércial ka gjënë e fundit në mendje që të bëjë një këngë artistike.

Po patjetër që mund të bëhet siç jam bërë për 24 vjet, pra nuk jam i pasur por kam një jetë normale, jetojmë në një kohë ku séksi shet përpara çdo gjëje tjetër, ke tràmpolína, shumë femra performuese se nuk quhen këngëtare.”, tha Kastro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!