Ndonëse jemi në një atmòsférë festive, epísodí i djeshëm i Për’Puthen nuk ka pasur të njëjtën atmòsférë.

Përgjatë gjithë pùntatës, Fatjoni është shfàqur i ténsíonuar dhe ka akuzuar Andin dhe Mevlanin për aleàncë mes tyre dhe se po e sùlmojnë gjatë gjithë kohës.

Në pjesën e dytë, Melisa ka kërkuar të bëjë dy takime, me Fatjonin dhe me Mevlanin, por kaq ka mjàftuar që Fatjoni të mos pranojë të dalë më në takim me kònkùrrénten.

Sakaq, ai është çùar dhe ka lënë studion, i ndjékur nga Melisa.

Nuk ka zgjàtur shumë dhe Fatjoni është rikthýer sërish në studio, por ka pàràlàjmëruar làrgimin në janar.

Pjesë nga biseda:

Fatjon Kuqari: Nuk e pranoj. Nuk fùtem në dy takime! O do jem unë, o ‘X’ tjetër!

Melisa Lleshi: Mos e prano! Melisa nuk del më me ty!

Fatjon Kuqari: Zgjidh takime të ndàra. Nuk po them që nuk dal më me Melisën, por jo duke zgjédhur dy në të njëjtën kohë.

Melisa Lleshi: Aty rri, nuk dàl më fàre me ty.

Fatjon Kuqari: Sa ta keni gjòbën, nuk më intéreson fare! Me mua nuk tàllni býthën!

Fatjoni e tha çfarë pati për të thënë! Pra të gjithë kònkùrréntet nuk mùnd të làrgohen nga programi sepse màrrin gjòbë. Tani aùtorja e programit që po thýen rékordet i mbàn si skllévérit se nuk po e màrrim vesh? Nejse, Fatjon mendohu edhe njëherë…

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!