Ballina Magazina Eduarti flet për Diellin: Më ka ngjarë mua! (VIDEO)

Eduarti flet për Diellin: Më ka ngjarë mua! (VIDEO)

Në muajin tetor Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj u bekuan me një djalë, të cilin e pàgëzuàn me emrin Diell.

Vogëlushi ka ndrýshuar krejtësisht jetët e tyre dhe Arbana nuk lë momént pa e treguar këtë gjë.

Ndërkohë Eduartit nuk i ka rastísur të flasë shpesh publíkisht pas lindjes së Diellit dhe sot i ftuar në “Wake Up” ai ka treguar se çfarë kënaqësie është të jesh prind i një fëmije.

“Që kur shkon në shtëpi ke një kënaqësi shumë të madhe kur shikon atë, sepse që i vogël ka filluar të njohë, janë këto reàgimet e para”, u shpréh Eduarti.

Kur u pyet nga Ori Nebijaj nëse ndihmon Arbanën, ai tha se këtë gjë e ka bërë edhe pa qenë Dielli, ímagjíno çfarë bën tani që është edhe i vogli.

Regjisori shtòi se nuk e ndihmon me ndérrímin e pélénave, por kujdéset shpésh për Diellin, duke e mbàjtur në krahë për ta qetésuar.

“E mbàj dhe ngàqë jam shumë i gjatë, kur e mbàj në sup ai qetésohet se i sheh njerëzit nga sípër dhe i duket vetja i réndésishëm”, tha Grishaj duke qeshur.

Ndërsa kur vjen puna tek fàkti se kujt i ngjàn më shumë vogëlushi, Eduarti tha se ka kàràkterin të ngjàshëm më të tijin.

“Dielli është shumë i mbàrë, duket si babai, që fle natën, nuk zgjohet është brílant. Flet natën në 00:30 si gjithë të rríturit, por të paktën fle gjithë natën. Ditën pastaj e ke për këngë e valle”, tregoi Eduarti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!