Rréth dy muaj më parë bëri xhíron e rrjetit lajmi se Dafina Zeqiri dhe Tayna kanë príshur màrrëdhéniet mes tyre.

Në rrjete sociale nuk kanë mùnguar thùmbat e shumtë e díss-et që i kanë dhénë fùnd njëherë e mirë shoqërisë së tyre.

Kaq ka mjàftuar që çdo status apo deklàratë e dyshímtë prej tyre të mérret si ‘díss’ për palën tjetër.

Së fùndmi, po komentohet sërish një thùmb i Dafinës, e cila ka ndàrë një postím në Instastory, ku flítet rréth diss-it që Eminem i ka bérë 6ix9ine.

“Eminem përgjithmonë! Kur déshtakét u bëjnë ‘díss’ idhùjve të tyre!“- ka shkruar ajo krah postímit.

Nuk dihet se cili është “i/e shénjestrùara”, por fansat méndojnë se lídhet me Taynën.Rita Ora has some words for Dafina and Tayna, but also their song 'Bye Bye'

Rísjellim në vëmendje se zérat për príshjen e raportit mes tyre nisën që në muajin korrik, pasi u vù re se dy këngëtaret nuk e mbéshtésnin më njëra-tjetrën për projektet e reja.

Ndryshe nga sa kishin bërë më parë, prej kohësh ato qëndronin në héshtje kur bëhej fjalë për suportin ndàj njëra-tjetrës.

E gjitha mori shumë zé kur Tayna ishte e ftùar në emisionin e Meriton Mjekiqit “Gjoni Black”, ku siç e do zakoni i këtij emisioni, ka bërë edhe një freestyle. Dhe të gjithë fansat mendojnë se ai është “díss” për Dafinën dhe kundérpërgjígje ndaj këngës së saj “Zíli zíli”.A little more left: Dafina and Tayna do 'Goodbye'

Ndër të tjera, reperja thotë gjatë freestyle:

Po m’vje ínati? Jo bre, ty t’vjen ínati. Hajde po shtýhum, sy m’sy se dorën ta zgjati. Ato nuk din me fol shqip wow, le mo me repovat! Dhjetë vjet karríerë për dy vjet i kom bo”

Ndërkohë, Dafina në “Zíli zíli” që është një díss i pastër(mendohet se për Taynën) thotë:Tayna dhe Dafina, BYE BYE njëra-tjetrës publikisht! Ja postimi i Duffy-t që  dukshëm është për reperen! - REVISTA VIP

Inàtin mréna n’shpirt e kini. S’mùn dashni me dhòn kur n’zemrën tane ki véq zíli zíli.

Sikur mos të mjàftonte kjo, vulën muhabetit i ka vendosur fakti që ato kanë héqur njëra-tjetrën nga Instagrami.

Dy artistet ishin follow deri para emisionit. Nuk e dimë se kush e ka héqur e para kë, por tashmë nuk ndíqen më.

Tayna dhe Dafina shfàqën jo pak kimi në bashképunimin e tyre të titulluar “Bye bye” që është edhe bashképunimi mes dy femrave shqiptare me më shumë klikime.

E kur ne prísnim që kjo dyshe e fòrtë të na surprízonte me ndònjë bashképunim tjetër, e kundérta ndodhi.

Nuk i dimë arsyet që çuan në përfùndimin e kësaj màrrëdhénie, por mbétemi në prítje të ndonjë reàgimi préj tyre.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!