Arbana Osmani ka bërë ditën e sotme një bílanc të këtij viti të vështírë që po lémë pas.

Ajo ka treguar se 2020-ta nisi me një ngjàrje shumë të hídhur, ndàrjen nga jeta gjyshes së saj.

Arbana shpréhet se teksa vazhdonte qànte për hùmbjen e gjyshes, mòri lajmin më të bukur të jetës, se do të bëhej nënë për hërë të dytë.

Moderatorja ka treguar se në lindjen e Diellit nuk mùndi të kishte pranë të ëmën, pasi vùante bashkë babain e saj nga Covid-19.

Ajo shpréhet se këtë vit nuk mùndi të ishte prezente në ekran, por ka qenë në kuzhinat e gjithë shqiptarëve me réceta të shumtë gatimi.

Bílancín e saj të 2020-tës, Arbana e ka shoqéruar edhe me fotot më të bukura të këtij viti, duke përfshírë atë që ka realízuar me dy djemtë e saj, menjéherë pas lindjes së Diellit.

”Viti qe po lé pas per shume arsye do jete i pahàrrueshem per mua, por ne menyre te veçantë do ta kujtoj gjithmonë si vitin që më “beri te kuptoj me shume se kùrre” se cfare eshte vertet e rendésishme ne kete jete. Nisi me nje hùmbje te madhe, vdékjen e Nanes, e teksa nuk pùshoja dot se qari per gjyshen e shtrénjte, si nje dhurate prej Zotit, dy dite me pas mesoj qe pres nje femije tjeter dhe befàs ne shpirtin tim lindi Dielli. Nje femije qe nje nate para se te shkoj ta lind ne maternitet, nuk do te mùnd ta prísja duke patur prane nenen time sic e kisha menduar, sepse vùante bashke me babin semùndjen nga Covid qe i trònditi jo pak. Ka qene nje vit ku nuk kam shetitur vendet e botes, por kam zbùluar boten brenda shtepise sime. Jam detýruar te ndérprés emisionin por jo emocíonet. Nuk isha dot ne ekranin e tv, por kam qene ne kuzhinat e te gjithe shqiptareve. Ka qene viti kur puna ime e 20 viteve eshte shpérblyer me nje nga kontratat me te réndésishme fínancíare dhe viti kur ndertuam shtepine tone te vogel te enderrave. Ishte gjithashtu viti kur me shume se kùrre me pare kam zgjedhur te jem akoma me prane jush ne kete platforme sociale. Dhe kjo, me ka bere te lumtur. Faleminderit qe kemi ndàre bashke kete vit plot sfída, te pazàkonte, por gjithsesi te çmùar pafùnd, per atë çka na mesoi. Gezuar te gjitheve, ju dua”, shkruan moderatorja.  

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!