Ballina Aktualitet Sítuata me Covid-19, komíteti i ékspertéve shtréngon màsat

Sítuata me Covid-19, komíteti i ékspertéve shtréngon màsat

Shqipëria fòrcòn màsat në kuadér të festave të fundvitit.  Ky lajm u bë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Ora polícore duke nisur nga data 24 dhjetor, do të nisë në orën 20:30 deri në orën 6 të mëngjesit, deri në datën 4 janar.

E njëjta gjë vlen edhe sa i takon aktivitetit të bareve dhe restoranteve.Manastirliu: Rrisim kapacitetet e testimit, mjeku i familjes rezervon testimin e shpejtë - YouTube

“Duke përjàshtùar shërbimin në banesë, delivery”.

Kufízímet do të ndryshojnë  në datën 5 janar, duke e shtýrë kufízímin nga ora 20:30 në 22:00.

“Vlerësohet se përqíndja e shtretërve të zénë është 23.5%. Sipas epídemíologéve sítuata paraqítet né kòntroll. Zbòtimi i mòsave nga të gjithë, mbétet thélbësor në kufízim. Jemi në gatíshmëri të plotë. Do vazhdojmë të jemi në gatíshmëri të plotë, për të gjitha ditët në këto 10 muaj. Po vazhdon gjùrmimi i rasteve të dýshuàra.Mall për normalitet në Europë | Evropa | DW | 11.05.2020

Nga sot nga nisur dhe testimi i shpejtë që është shtrírë dhe në 6 pika shéndetésore në Tiranë. Kemi màrrë disa vendime. Kemi véndosur kufízimin e lëvizjes së popullatës, nga orën 20:30, deri në 6 të mëngjesit. Nga 24 dhjetori, deri në 4 janar.”, tha Manastirliu.

Teksa në vend janë vendosur màsa të reja në kuàdër të frénimit të rasteve me Covid-19, shkollat do të hapen në 11 janar.Manastirliu paralajmëron masa të reja: Kufizoni kontaktet, le të festojmë në familje këtë vit - YouTube

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Debàt për fenë në Big Brother/ Sabiani i drejtohet Antonelës: Je shumë e tràshë! (VIDEO)

Gjatë debàtit Arjola-Antonela, aktorja akùzoi Antonelën se i prìshi namazin. Antonela tha se asnjëherë nuk do e bënte diçka të tillë dhe sot ka kërkuar...

Beatrix nuk i trémbet ndjénjës ndaj Donaldit: Nuk po bëj…(VIDEO)

Beatriks sot hapi zemrën me Sarën në lídhje me Donaldin. Ajo ka pranuar se ka qenë në síklet nga Semi. Sarah: Më vonë shikoja sjelljen...

Donaldi shprehi ndjénjat për Betarix, ja momenti kur Semi lé studion me vrap (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme Donaldi pranoi se ka ndjénja për Beatrix Ramosajn, duke lénë në të shkuarën historinë me Bora Zemanin. Semi, e cila ndodhej në...

Ups! Kjo nuk prítej! Vin Veli íronízon kéq situatën e Borës dhe Donaldit! (FOTO)

Trekëndëshi Bora-Donald-Beatrix po komentohet nga kushdo gjerësisht, si nga persona të thjeshtë e si nga ata publik. Dominojnë komentet emocíonale, por nuk mungojnë as kùnjat,...

Arjan Konomi mùndohet ti jap zemër Borës pas ngjàrjeve me Donaldin: Ti je…(VIDEO)

Sot gjatë puntatë së ‘Për’Puthen’, Arjani nuk i ndali komplimentet ndaj Borës në fillim të emisionit. Pasi ajo e përshëndeti, ai i shprehu gjithë dashamirësinë...
error: Alert: Content is protected !!