Ballina Aktualitet Stresi publikon biseden me të atin: "Dua përkrahjen tënde" (FOTO)

Stresi publikon biseden me të atin: “Dua përkrahjen tënde” (FOTO)

Stresi ka qenë një ndér personat publíkë që është angàzhuàr që prej fillimit në protéstën e kërkimit të drejtésisë për jetën e hùmbur të 25-vjeçarit Klodian Rasha.

Ai ka përdòrur rrjetet sociale për t’i bërë thírrje ndjékësve të tij t’i bashkohen në protéstë, madje është shpàllur edhe në kérkim nga polícia, e cila s’ka mùndur ta ndàlë dot reperin.

Në një rréfim për ‘Prive’, ai ka zbùluar se ka màrrë një shok që punon me funéralet dhe kanë shkuar në Laç e nga Laçi në Kosovë.

Ndërkohë, reperi vijon me postimet e tij në rrjetet sociale, ku publikon foto e video nga protésta. Së fùndmi, nga shtëpia ku ndodhet në Kosovë ai ka ndàrë një status ku thotë se do màrrë sërish pjesë në protéstë ditën e sotme.Haram rroba që ka mbajtur veshur një dorë krimineli", çfarë deklaroi babai i Stresit para protestës - Ora News

Më tej, betohet se nuk ka asnjë synim politik, duke shtùar se nuk i intereson askush veç drejtësisë.

Tu mendu për nesër. Në orën 18:00 unë jam me ju nesër. Sapo të mblídhemi në shumicë do jem aty si faàtàzëm. Ju betohem në Zot se nuk kam asnjë lloj synimi politik, s’më intereson askush në këto momente, përveç drejtësisë. Më dërgoni të gjitha infot, videot, pòstòbllòqet, që të jem pjesë pjesë e protéstës dhe të béhem me ju.

Në rrjete sociale, reperi ka ndàrë me ndjékësit një bisedë private me babain e tij në Whatsapp, Sali Lushajn, të cilit i kërkon përkràhjen e tij për protéstën.“Unë du përkrahjen tënde”- shkruan Stresi të cilit i ati ia kthén: “As nuk bëhet fjalë, ti ke protéstu e nuk ke vrà njeri.”

Këto mesazhe, Stresi i ka shoqëruar me fjalët:

“Shoku im i ngùshtë është krenar për kaùzën tonë. Kur ke përkrahjen e babës, e ke gjithë fuqínë.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Sinan Hoxha dhe Ana e ‘PërPuthen’ fùsin në shérr një çiftin

Simpatia e deklàruar nga gruaja për këngëtarin Sinan Hoxha dhe e burrit për Anën, vajzën pjésëmàrrëse në emisionin “PërPuthen”, ka çùar në një gríndje...

PërPuthen/ Ledjana rikthehet në studio për takimin me Mevlanin, ja vendimi që mori (VIDEO)

Lediana pas një pauze është rikthýer në studio. Ajo tha se do të vazhdojë të jetë pjesë e PërPuthen dhe se kjo periudhë pauze...

Çdo femër e ëndërron! Tayna merr surprízën më të bukur të jetës! (VIDEO)

Keni marrë ndonjëherë një surprízë në urën e Bosforit? Në mos jo, me siguri keni ëndërruar për një të tillë kur keni parë telenovelat...

Greta Koçi pëson ndryshim dràstik! Tashmë duket si…(FOTO)

Pak kohë më parë mediat zbùluan se Greta Koçi ishte làrguar nga Shqipëria. Thuhej se këngëtarja ishte zhvéndosur në Austri dhe këtë gjë e tregonin...

Çméndet Kejvina! Nis të thýej pjata dhe trétë ushqim në restorant (VIDEO)

Kejvina Kthjella ngélet një nga personazhet më të përfolura nga mediat rozë gjatë vitit, 2020. Modelja, herë pas herë, ka ndàrë me ndjékësit foto të...