Ballina Uncategorised Lajm i tríshtë! Covid-19 i mérr jetën ish-deputetit të PS-së (FOTO)

Lajm i tríshtë! Covid-19 i mérr jetën ish-deputetit të PS-së (FOTO)

Ish-ministri dhe ish-deputeti i Partisë Socialiste, Marko Bello, ka ndërrùar jetë për shkàk të Covid-19.

Ai po kùrohej në Turqi pas réndimit të gjéndjes së tij shéndetésore, mirëpo gjéndja e tij është rénduar aq shumë sa i ka kùshtuar jetën deputetit.

Ai është ndàrë nga jeta në moshën 59-vjeçare. Marko Bello lindi në vitin 1961.Ndahet nga jeta ish-deputeti i PS-së, Marko Bello - ATSH -

Ai ka qenë deputet i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë nga viti 2001-2013 dhe ka mbàjtur postin e ministrit për Integrimin Evropian dhe ministër Shteti për Koordinimin Qeveritar.

Marko Bello ka shérbyer edhe si ambasador i Shqipërisë në Rumani në períudhën 1997-2000.

Më pas ai ka mbàjtur edhe detyrën e zv/ministrit të Mbrotjes. Marko Bello ishte dhe një nga anëtarët thémélues të Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë.marko bello | ILLYRIA

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Jo vetëm aktor! Visjani dhe reperi i njohur kosovar publikojnë hitin e garantuar të verës (VIDEO)

Visjani dhe Meritoni, fansa të njëri tjetrit arrijnë të bashkëpunojnë në një rrymë të përbashkët. Visjan Ukcenaj si një fans i zjàrrtë i Meriton Ademit,...

Konkurrentja e PërPuthen+40 habit me deklaratën e saj: Jam pré e bullízmít sepse…(VIDEO)

Erlinda Ogreni konkurrentja e 'përPuthen+40', e divòrcuar dhe me një vajzë 12-vjeçare. Ajo është me origjinë nga Lushnja ndërsa aktualisht jeton në Tiranë, ku ka...

Çifti i panjohur fitoi çmimin ‘Guinnes’, arsyeja është mahnitëse! (VIDEO)

James dhe Chloe Lusted janë shpallur çifti i martuar me diferencën më të madhe të gjatësisë, rreth 60 cm. Ata u konfirmuan nga komisioni i...

Zbùlohet më në fund se me cilin këngëtar do bashkëpunojë Ghetto Geasy! (FOTO)

Ghetto Geasy i është futur prej kohësh punës dhe ka gatuar në studio hite që ne të gjithë mezi presim t’i dëgjojmë. Së fundmi, ai...

I dedíkoi këngën ‘Thíkat e mia’, ja si reàgoi ish e dashura e Alban Ramosaj ()

Alban Ramosaj ka dhënë një intervistë së fundmi për revistën “Class”, ku folur gjatë për fitoren në “Kënga Magjike” dhe jetën e tij profesionale. Mes...
error: Alert: Content is protected !!