Ballina Magazina Stresi habít me deklaratën e tij: Me Noizyn kemi qenë...

Stresi habít me deklaratën e tij: Me Noizyn kemi qenë…

Noizy dhe Stresi njihen botërisht për historinë e tyre, në bazë të së cilës qëndron një miqësi e príshur.

Dy çunat kanë shokë vite më parë, por për arsye që nuk i dimë as sot e kësaj dite i príshën marrédhéniet mes tyre.

Kjo u pasua me konflíkte të vazhdueshme dhe të ashtuquajturat díss-e, duke përbërë ndoshta dyshen më të fòrtë dhe të komentuar në hip-hopin shqiptar.E them për herë të parë!" Stresi flet si rrallëherë për miqësinë që ka  patur dikur me Noizyn! - iconstyle.al

Mbrëmjen e sotme Stresi ka qenë i ftuar në “Roped with Olsi” kur pas kaq shumë kohësh i është rikthýer marrédhénies së tyre të príshur tashmë.

I pyetur se cili është ai person për të cilin është pénduar se e ka patur mik dikur, Stresi u përgjigj: “Ai që bën zhurmë”, duke mos i përmendur as emrin.

Reperi tregoi se dikur kanë qenë shokë dhe se fillimet e tyre kanë qenë ndryshe, por gjërat ndryshuan dhe në vàrësi të rrjédhojàve tashmë është pénduar që e ka patur mik dhe që i ka besuar.Stresi nuk heq dorë, i hedh thumbin e radhës Noizy-t dhe kësaj here  “përdori” një tjetër reper shqiptar - TiranaNews

I vetmi person për të cilin jam pénduar që e kam njohur, jam penduar që e kam besuar, jam penduar pas këtyre rrjédhojave që na ndodhën, tani jam pénduar normalisht. Është péndésë sepse është histori shumë e madhe mes nesh. Péndohem normalisht që e kam patur mik e që i kam besuar apo ç’rëndësi ka…e them për herë të parë këtu, është ai çuni që bën zhurmë. Fillimet tona kanë qenë ndryshe….

Pak ditë më parë, Stresi shërndàu në Instastory një video të reperit Big Kik, ku ky i fundit, i ftuar në emisionin “Gjoni Black” i bëri një díss Noizyt.

Veprimi i Stresit u pa si një thùmb për Noizyn dhe rizgjím të “konflíktit në dístancë”, por e vërteta ishte ndryshe.Noizy ft. Stresi - Flasin per Sherrin ne burg - YouTube

Për “Iconstyle.al”, Stresi ka sqaruar të vërtetën dhe ka shpjeguar domethënien e postimit që bëri lëmsh rrjetin.

Reperi tregoi se pjesa e publikuar nuk ishte aspak pjesa ku Big Kik i bën “díss” Noizy-t, por një pjesë e çfarëdoshme, ndërsa qëllími i tij i vetëm ishte të mbéshtéste reperin.

!”S’kam kùnj ndàj asnjërit. I kam publikuar një freestyle djalit dhe po ta shihni nga minutazhi, s’ka të bëjë me díss-in që ka bërë. Unë e kam bërë screenshot kur po bënte free një bit tjetër dhe jo kur po shànte të tjerët. Po të kisha kùnj, do nxírrja videon si të tjerët. Unë jam spektator, shíjoj shfàqjen.”- ka përfunduar Stresi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!