Ballina Magazina Njihuni me Saimirin, 'Princi Kaltër' që kërkon dashurinë në 'Love Story'

Njihuni me Saimirin, ‘Princi Kaltër’ që kërkon dashurinë në ‘Love Story’

Saimiri Kasemi një djalë i ri, që është rritur, edukuar, shkolluar dhe ka ngritur karrierrën në Gjermani vendosi të gjejë fatin e tij në Shqipëri.

Ai është një person i thjeshtë, i shkolluar, kavalier, me nje shpirt të ndjéshëm, dhe empatik.

Saimiri punon si financier në profesion dhe sipërmarrës i disa bizneseve të suksesshme në Gjermani.Kush është Saimiri, protagonist i “Love Story” që ka vendosur të gjejë  dashurinë e jetës live - Tv Klan

Protagonisti 33-vjeçar është eksplòrator i realiteteve të reja, i ka rënë përqark botës dhe adhuron sportin. Ai ka lënë pas krahëve disa histori dashurie por beson fort tek dashuria e vërtetë.

Familja e tij ka qenë entuziaste kur mësoi pjesëmarrjen e tij në këtë spéktakël, dhe e kanë mbéshtétur idenë që ndoshta Saimiri në Gjermani do t’ju kthehet me një partnere nga Shqipëria.

Saimiri ka një histori të gjatë jete për të rrëfyer. Nga ato që ngjàjnë me të paktën treçerekun e familjeve shqiptare që kanë një histori emígrimi, ama është edhe mjaft e veçantë në rrugëtimin uník që Saimiri dhe familja e tij kanë bërë gjatë këtyre dekadave të vështíra për të gjithë shqiptarët.

Saimiri është làrguar në Gjermani me familjen kur ishte vetëm 8 vjeç. Asokohe, natyrisht, nuk i kuptonte aq mirë vendimet e prindërve dhe familjes, por vite më vonë, do ta vlerësonte shumë sakrificën e tyre për një të ardhme më të mirë.

Saimiri është diplomuar për financë dhe së bashku me familjen ka në zotërim disa biznese të suksesshme në Gjermani, në sektorin e restoranteve, por po ashtu menaxhon edhe një kompani taksish.

Veç profesionit, i pëlqen shumë të udhëtojë dhe të merret me aktivitet fizik, kryesisht palestër (vihet re lehtësisht apo jo?)

Modeli që e ka frymëzuar gjithmonë ka qenë babai i tij. Futbolli ka qenë ëndrra e tij e parë, ka luajtur me skuadrat gjermane si Manheim dhe Stuttgard, por emocíonin që i ka dhënë momenti kur ka luajtur për skuadrën e Tiranës, ka qenë i pakrahasueshëm.

Nën tingujt e “Queen-Crazy Little Thing Called Love”, nga unaza si simbol i programit, Alketa Vejsiu zbríti shkallët në skenën që do të celebrojë të parën romancë televizive live, në ekranin e TV Klan.

“Nuk kemi për qëllím të fejojmë apo martojmë në mënyrë tradícionale dy të rinj, por duam të krijojmë një habitat romantik për dashurinë. Më pas protagonistët do të vendosin vetë nëse funksíonon apo jo”, u shpreh ajo në preanzantimin e formatit të ri që është prítur me kërshëri të madhe nga audíenca shqiptare.

Në poltronin e opinionistëve u ulën Robert Aliaj dhe Jerina Lalaj, teksa kasti i vajzave ishte pjesë e skenës.

Protaginisti i spektaklit, Saimir Kasemi, në daljen e tij të parë në skenë u shpreh se është i emocionuar që është pjesë e spektaklit dhe se diçka të tillë ia kanë propòzuar dhe më parë.

“Më kanë propòzuar edhe në Gjermani për këtë emision, por unë jam shqiptar dhe jam krenar që jam shqiptar. Edhe  dashurinë e jetës kam vendosur ta gjej këtu”, tha ai.

Ai është financier në profesion dhe sipërmarrës i disa bizneseve të suksesshme në Gjermani.

Saimiri është eksplorator i realiteteve të reja, i ka rënë përqark botës dhe adhuron sportin. Ai ka lënë pas krahëve disa histori dashurie por beson fort tek dashuria e vërtetë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!