Ballina Magazina Acàrohet kéq Redon Makashi: Këngëtarët e rinj janë pseudoartistë... (VIDEO)

Acàrohet kéq Redon Makashi: Këngëtarët e rinj janë pseudoartistë… (VIDEO)

Këngëtari i mirënjohur Redon Makashi ishte i ftùari i radhës në emisionin “Ditë e Re”.

Ndér të tjera, ai ka rréfyer si e sheh muzikën në ditët e sotme dhe nuk e la pa hédhur një thùmb për prùrjet e reja në muzikë.

Makashi vuri théksin mbi diferencat e muzikës ‘live’ dhe ‘playback’, duke treguar se brézi i tij ka pasur një tjetër kulturë për muzikën.Redon Makashi: Këto pseudoartistë nuk kanë identitet, kur i kam parë live  kam qeshur - Ora News

Për më tepër, këngëtari i quajti këngëtarët e rinj pseùdoartistë, të cilët sipas tij s’e kanë shumë të gjatë në treg.

“Këta pseùdoartistë janë në lùftë me vetveten sepse nuk kanë ídentítet. Njerëz që janë si kërpùdhat masíve, që lindin për një muaj apo për një vit, qoftë edhe për pesë vite se varet si e mbajnë veten, me çfarë fondesh. Puna është kur del në skenë.

Unë kanë parë disa këngëtare që dalin me ínçízime dhe kur i kam parë ‘live’ kam mbàjtur barkun me dorë duke qeshur. Ndryshe është me brezin tonë, ne kemi màrrë një kulturë tjetër.”- është shprehur Redoni.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!