Spektakli i “Love Story” në TV Klan, i cili startoi një natë më parë ka regjistruar rékord shikueshmërie, teksa ka mbërthýer audíencën pas ekraneve mes emocíonesh e surprízash të shumta.

Brenda 12 orëve, Reality Dating Show i parë në Shqipëri i këtij formati, ka arrítur një ‘bòmbë’ prej afro 1 milionë shikimesh në kanalin zyrtar të Youtube të TV Klan dhe rrjetet sociale zyrtare të tij.

Sot ka nisur trànsmetímin në kanalin zyrtar në Youtube të RTV Klan dhe në televizionin Klan Plus, “Daily Love Story”, një mini-show ku publiku do të njihet me të pathénat, pràpaskénat dhe komentet e spéktaklit Love Story, i cili startoi një natë më parë, duke thýer rekord shikueshmërie tek audíenca.

Gazetarja e “Daily Love Story”, Xhesi Muça, ka thùmbuar paksa vajzat para se të ngjíteshin në skénë, për të zbùluar emocíonet dhe komentet e tyre për konkùrrentet e tjera, si edhe për Saimirin.

Teksa është pyetur nëse mendon se do të elemínohet në natën e parë, Suela shpréhet se i fríkësohet pak këtij fakti, por thotë se është e sígurt që vlen dhe që nuk do të jetë ajo që do të elímínohet.

“Jam më me pak emocíon, çík fare. Këtë e kam pak fare me fríkë. Ma merr mendja që mùnd të jem, por më shumë më anon mendja nga ana tjetër, që s’jam, se e di që ja vlej për diçka. Unë jam në rregull me veten time, gjithashtu dhe gocat janë shumë të mira, jemi karàktere të ndryshme”, deklaroi bukuroshja.

Ndërkohë, e pyetur nëse Saimiri është djali i ëndrrave të saj, Suela ka habítur me përgjigjen teksa ka thénë se nuk është një fanse e tij.

“Është shumë i mirë por dua ta njoh më tepër dhe nëse do elímínohesha që natën e parë do më vinte ínat. Nuk jam një fanse e zjàrrtë e Saimirit. Do ta shoh natën e dytë si do të ecí muhabeti edhe me gocat e tjera”, u shpréh konkùrréntja Suela Karaj.

Xhesi tregon përse ajo është më e veçanta për Saimirin

Pak minuta para ngjitjes në skénë, konkùrréntja Xhesara ka zbùluar se çfarë e bën atë të veçàntë në këtë rrugëtim në “Love Story”.

Teksa gazetarja ka evídentuar që Xhesi është e vetmja vajzë kokëkuqe në garë, 26-vjeçarja është përgjígjur se ndíhet e veçantë për këtë fakt, pasi edhe Sajmirit i pëlqejnë vajzat e veçanta.

“Kam shumë emocíone, po drídhem, nuk e di a dallòhem. Saimiri ka thënë në spot se nuk ka preférenca bjonde apo brune mjàfton të jetë e veçante dhe ja ku jemi”, është shpréhur ajo.Të pathënat, komentet dhe prapaskenat, Xhesi prezanton sot “Daily Love Story”  - Tv Klan

Më tej, e pyetur nëse mendon se do të elímínohet, Xhesi thékson ka pasur një impakt të parë pozitiv me Saimirin dhe se nuk mendon se do të elímínohet.

“Kam síklet normalisht por nuk mendoj se do jem unë ajo që do elímínohem sepse kemi pasur një impakt të parë pozitiv me Saimirin, me aq sa e kam ndjérë unë”, ka thënë bukuroshja e Love Story.

Sa i përket faktit që mùnd të gjýkohet nga të afërmit për vendimin e saj për të përjetuar një romancë ‘LIVE’ me Saimirin, Xhesi shprehet se e ka marrë përsipër këtë përgjegjësi.

“Unë e kam marrë përsípër këtë pjesë në momentin që jam bërë pjesë e këtij rrugëtimi. Shpresoj të jap më të mirën time dhe kjo më e mira ime të jetë mjàftueshëm edhe për njerëzit e mi”, ka thënë konkùrréntja.

“Mendoj se do të eleminohem”, Kejda rréfen çfarë ka ndodhur në prapàskénë

Kejda ka qenë ajo që ka térhéqur vëmendje me përgjigjen e saj, teksa është shpréhur se mendon që do të elímínohet. Ajo ka rréfyer se ka një lloj índíference me vajzat e tjera dhe se kjo gjë mùnd të ketë ndíkuar edhe në takimin e saj me Saimirin.

“Duke qenë se jam afër me këtë fushë nuk kam shumë emocíone. Unë mendoj se mùnd të elímínohem pasi i jam bashkuar kastit të vajzave shumë vonë, kjo gjë ka ndíkuar që unë të jem pak e stépur dhe índíferente.

Ne kemi qenë edhe në backstage, kemi patur pak komunikim. Në këtë kohë që ne kemi kaluar me njëri-tjetrin, Saimiri mùnd ta ketë vënë re këtë índíferencën time, që vjen nga kjo gjë që un thash pak më herët. Por nëse Saimiri do ishte nga ata djem që i pëlqejnë vajzat índíferente do më pëlqente shumë”, është shprehur bukuroshja Kejda.

Vivien paralàjmëron: Jam ajo që do ndryshojë mentalítetin këtu

Vivien, një nga vajzat në garë për të fituar zemrën e Saimirit, është shpréhur se të rinjtë janë ata që duhet të ndryshojnë mentalítetin dhe se do të ndihej e lumtur nëse do ta bënte ajo hapin e parë.

“Jam shumë e emocíonuar, por jam shumë e lumtur. Unë mendoj që ne jemi ata të rinjtë që duhet ta ndryshojmë mentalítetin. Po nuk filloi nga ne nuk do të fillojë asnjéherë, kështu që nëse jam unë ajo që do ta bëj atë nisjen e parë, jam shumë e lumtur”, tha Vivien.

Ndërkohë, e pyetur nëse mendon se do të elíminohet, bukuroshja është përgjigjur shkurt duke thënë “jo”.

“Uroj mos prékem kur të shoh klipin”, çfarë porosie mori Jonida nga familja

Teksa është pyetur nëse ndihet e emocíonuar për rrugëtimin e saj në këtë romancë live, Jonida është shprehur se emocíone nuk ka, por i drùhet faktit që mund të préket nga klipi me familjen.

“S’kam emocíone fare, por uroj të mos prékem për klipin tim me familjen. Ata më kanë uruar fat, të eci gjithmonë drejt dhe me kokën lart  dhe të ndjekë gjithnjë atë dritën jeshile”, tha ajo.

Ndërkohë, lídhur me faktin nëse do mërzítej në rast se elímínohet, Jonida thékson se réndësi ka që “Love Story” do të jetë një ékspériéncë e bukur dhe se ka gjetur mike të mira.

“Kjo është një garë që vetëm njëra do ta fitojë, por gjithsesi do jetë një ékspériéncë e bukur dhe kam njohur mike të mira.  E kemi krijuar atë afrimitetin”, është shpréhur bukuroshja.

Daily Love Story trànsmetohet nga e marta në të premte në orën 18:20 livestream në Youtube në kanalin RTV Klan dhe në ekranin e televizionit Klan Plus!Love Story - Tv Klan

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!