Miriam Cani i është përkùshtuar totalisht rrítjes së dy fëmijëve të saj, Amelisë e Duamit dhe herë pas here ndàn në rrjete sociale momente të ndryshme që kalon gjatë ditës me ta.

Ajo ka ndàrë mëngjesin e sotëm një video shumë të ëmbël, duke treguar se dita nis shumë bukur për të në praninë e dy të vegjëlve.

Në planin e parë të videos shfaqet Duami, që luan me Miriamin, ndërsa Ameli shihet e shtríre në një divan. “Bota ime”, ka shkruar Miriami përkrah videos së ëmbël të të vegjëlve.

Para pak kohësh ajo zbùloi për herë të parë edhe portretin e Duamit, sepse që nga lindja nuk kishin ndàrë asnjë foto të tij me fytyrë.

Duke publikuar videon e parë të vogëlushit, Miriami zbùloi se ka qenë pikërisht ai që e ka frymézuar për të krijuar diçka shumë të pastër e të mbùshur me dashuri, siç është biznesi që ka hapur së fundmi dedíkuar fëmijëve.

“Duam, si e do natyra diellin. Duam, si e duan yjet qiellin. Ti më ke frymézuar të krijoj diçka që është e mbùshur plot dashuri e mirësi. E pastër si dashuria e nenës!”, shkruante Cani.

Në një intervistë të dhënë për revista “Class”, këngëtarja ka treguar se mëmësia e ka ndrýshuar shumë dhe e ka përshkruar si gjënë më me vlerë.

“Është bekim. Lumturi. Frymëzim. Nuk besoj se ka arrítje më të madhe për një njeri sesa të krijojë një familje të shëndetshme në çdo aspekt. Shpeshherë, kur i shoh të dy fëmijët bashkë, nuk më besohet që i kam lindur unë. Falënderoj Zotin në çdo moment. Sidomos në kohët që po jetojmë, gjithçka për çfarë i lutem Zotit është shëndeti i tyre. Asgjë tjetër nuk ka vlerë më shumë. Ndihem e bekuar me familjen që kam!”, është shpréhur Miriami.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!