Ndër të ftuarit e puntatës së fundit të “Shiko Kush Luan” ishin çiftet Gjiko dhe Elita Rudi, si dhe gazetari Milaim Zeka dhe Edlira Qefalija.

Gjatë emisionit, Zeka i rrëfeu reperit një “sékret” të Elitës që përlòti jo vetëm moderatoren dhe vetë gazetarin, por edhe të ftuarit e tjerë.

Zeka tregoi se moderatorja e kishte ndihmuar atë me djalin e motrës, i cili kishte vùajtur nga kànceri.Elita Rudi dhe Milaim Zeka qajnë së bashku në studio pasi zbulojnë një  sekret të përbashkët - Showbiz - Kanal10

Ai gjéti rastin t’i shpréhë mirënjohjen Elitës, duke i thënë Gjikos se është me fat që ka màrrë një vajzë si ajo.

“Gjiko dëshiroj të të them një sékret të nuses tënde, meqenëse jemi këtu te Luana, e kam patur gjithmonë dëshirë ta them publíkisht. Elita e ka ndihmuar djalin e motrës sime kur ai ka qenë me kàncer, kështu që e falënderoj shumë.I zbulojnë Gjikos sekretin prekës, Elita Rudi dhe Milaim Zeka përloten në  emision

Ti ke patur fat që ke marrë një njeri si Elita, njëjte ajo për ty! Elita ka dalë në rrugë bashkë me mua dhe kemi mblédhur lekë për shërimin e tij edhe pse ai ka vdékur. Besoj që ka qenë vendi dhe momenti më i mrékullueshém me i shpréh respekt dhe falënderim Elitës për këtë, në mënyrë që Elita të jetë shembull për vajzat dhe të tjerë. E të jetë një kujtim për gocën kur të lindë e të thotë “Mami e ka bërë këtë të mirë”- u shpréh gazetari i émocíonuar, duke përlòtur studion.

Siç tha edhe autorja e programit Luana Vjollca: “Shiko Kush LUAN” është program humori, por émocíonet e tilla kanë një vlerë të pabésueshme!”Gjiko përballet me Milaim Zekën/ Elita 'urdhëron' reperin: Ktheja, ngacmoja  gruan | BoldNews.al

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!