Ballina Magazina Land Hysi prék me postimin e tij dedíkuar Dr.Florit në 6 vjetorin...

Land Hysi prék me postimin e tij dedíkuar Dr.Florit në 6 vjetorin e vdékjes së tij

Si sot 6 vite më parë u ndà tragjíkisht nga jeta këngëtari i ndjérë, Dr.Flori.

Artisti la pas një dhímbje të théllë tek familjarët e të afërmit e tij, të cilët nuk lënë rast pa e kujtuar.

Në këtë ditë të tríshtë, miku i tij, Landi Hysi, e ka kujtuar Dr.Florin me disa fjalë rréqéthése.Roland Hysi Psherëtij. Ti buzëqesh. Nuk psherëtij më. Kohë idiote. Kujtimi yt, mbetet. 17 Nëntor 2014 #DrFlori Photo by Roland Hysi on November 17, 2020. Image may contain: 1 person.

Landi ka publikuar në Instagram një foto të këngëtarit dhe e ka shoqëruar me një shkrim prékës, për të treguar se vazhdon ende ta ndjéjë mungésën e tij.

“Psherëtij. Ti buzëqesh. Nuk psherëtij më. Kohë idíote. Kujtimi yt, mbétet. 17 nëntor 2014. Dr.Flori”, ka shkruar Landi.

Dr.Flori u ndà nga jeta në një moshë shumë të re, por ai la pas qindra hite që dëgjohen ende sot e kësaj dite.Sot Dr.Flori do të mbushte 40 vjeç - Tirana Today

Së bashku me dy miqtë e tij, Landi Hysin dhe Armir Shahinin, ai krijoi grupin West Side Family, i cili ishte një nga më të pëlqyerit nga të rinjtë gjatë viteve 2000-2009.

3 vite më parë Landi dhe Armiri publikuan këngën “Beso” në nder të Dr.Florit. Ata të dy bënë pjesë të këngës edhe mikun e tyre të ndjérë, sepse një pjesë të saj ai kishte arrítur ta regjistronte gjatë kohës që ishte gjallë.

Kujtojmë se Dr.Flori ishte dhe baba i dy fëmijëve, Kaltrinës dhe Danit, që kanë ardhur në jetë nga martesa me bashkëshorten e tij, Blerinën.Shpirti i vogël, e la i ati bebe/ Djali i Doktor Florit feston ditëlindjen, Landi të bën trupin me mornica me fjalët e tij:Përgjithmonë! Gëzuar Dani!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!