Ballina Uncategorised Të gjitha janë aty! Në zyrën e Koço Devoles; kolegët nuk e...

Të gjitha janë aty! Në zyrën e Koço Devoles; kolegët nuk e besojnë akoma (VIDEO)

Zyra e Koço Devoles në redaksinë e ‘Fiks Fare ‘është bosh. Por prezenca e tij është e gjallë me sendet personale.

Skaleta e Monitorimeve të datës 15 dhe 16 tetor, para se ai të shkonte në spítal për të mos u kthýer kurrë.

Syzet e tij, stilolapsi apo kamishat janë aty. Kolegët më tregojnë rutinën e asaj dite.Piu kafe të shoqëruar gjithmonë me cigaren e pandashme. La me detaje porositë për ditën e nesërme.

Pasi ishte ndjérë kéq mendonte të shkonte në spítal për një vizitë, dhe të kthéhej serish, por skénari këtë herë i doli jashtë parashikimit.

Koço Devole u diàgnostíkua me COVID 19, dhe vírusi tínzar i mori jetën.

Nuk harronte të komunikonte pothuajse çdo ditë në telefon me redaksinë, gatë kohës kur ishte i izòluar në inféktiv.Koço Devole në rolin e kryeparlamentarit - Top Channel

Në telefonatat e tij dëgjoheshin pùlsi dhe makineria e oksígjenit. Kolegët kujtojnë t’ju ketë thënë që pavàrësisht se mjékët e inkùrajonin ai në të vërtetë nuk ndihej mirë.

Cfrëë është ky dréq vírusi që po më mùndon kështu, përsëriste. Ndërkohë që deri në momentin e fundit, spítalin e refùzoi psíkologjíkisht dhe ka kërkuar me këmbëngùlje të dalë prej atje.

Koço Devole do të përcillet për në banesën e fundit nesër, më 10 nëntor. Emisioni ‘Fiks Fare’ sot më mbrëmje i kushtohet Koço Devoles.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!