Ballina Magazina Hùmbi familjarët në tërmetin e 26 Nëntorit, moderatorja e njohur shpérthén në...

Hùmbi familjarët në tërmetin e 26 Nëntorit, moderatorja e njohur shpérthén në lòt në emision

26 nëntor 2019-të është dita që do të mbétet gjatë në memorien tonë, sidomos në të atyre që hùmbën njerëzit e shtrénjtë pas térmetit shkatérrímtar.

Mes 51 víktímave ishin dhe 7 persona të afërm të moderatores e këngëtares, Evi Reçi.

Ajo hùmbi gjithë familjen e xhaxhait të saj dhe shoqen e fëmijërisë, Diena, që u gjét nén rrénoja bashkë me vajzën e saj të vogël e të ëmën.

Ditën e sotme Evi i ka kujtuar të gjithë të afërmit që hùmbi përmes një postimi në Instagram.

Ajo ka postuar fotot e tyre e përkrah ka shkruar: “Më keni mùnguar shumë… 1 vit pa ju”.

Mirëpo gjithë dhímbjen e saj, ajo duket se e ka kaluar në vetmi dhe këtë gjë e ka tregar përmes një video shumë prékëse, autorja Zefina Hasani.

Ajo ka publikuar në Instagram një video nga pràpaskénat e emisionit “Vizioni i Pasdites”, që trànsemtohet ditën e sotme.

Zafina ka treguar se sapo kamerat janë fikur Evi ka shpérthýer në lòt, duke rikujtuar ngjàrjen tràgjike e të afëmrit që ka hùmbur.

“26 nentori i Evit? Kamerat ishin fíkur, ndàj une ndéza menjehere celularin tim, per te kàpur nje moment te tille, te natyrshem, njerezor, ndér lòtet qe pasi ua ke hapur deren, veshtíre se mùnd t’i ndàlosh. Evi sapo kishte kujtuar, ne hapje te programit te saj, hùmbjet e njerezve te saj te dashur, nga térmeti i 26 nentorit. Foli duke iu drídhur zeri, duke u perpjékur te mos leshònte lòt por u dòrezùa nga dhímbja qe e ke brenda edhe pas nje viti. Isha aty, sepse do te regjístronim emísionin e sotem te “Vizioni i pasdites” dhe stomaku mu be nje grùsht teksa shihja Evin ne perpelítjen e saj. U ndjéva si ne fàj se mengjesi i rrémujshém s’me kish lene kohe te kujtoja qe sot eshte 26 nentori i tmérrshém. Ma kujtoi Evi me kujtimin e dedíkímin e saj, qe te gjithe ju mùnd ta degjoni sot pasdite. U ndjéva si ne krye te detyres, pas kamerave, per ta tràsmetuar ate qe nuk shfàqet ne ekran, anen tjeter te njerezve te ekranit, qe qàjne si te gjithe ne pas kamerave e kur sapo ato ndízen prap, vijojne punen per te percjélle enérgjíne dhe buzeqeshjen qe duan njerezit. @evireci s’do ta hàrroj kurre kete mengjes”, shkruan Hasani.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!