Ndarja shumë herët nga jeta e këngëtarit të njohur të grupit “West Side Family” ka trondítur Shqipërinë dhe jo vetëm të afërm, miq e kolegë e kujtojnë me mall, por edhe fansat e tij.

Këngët e Dr. Florit vazhdojnë të dëgjohen edhe sot, ndërsa ai do të mbàhet mend gjithmonë si djali i hiteve.

Sot janë mbùshur plot 6 vite nga dita e ndàrjes së Florit nga jeta, ndërsa i pari që e kujtoi publikisht ishte miku i tij, Roland Hysi.Roland Hysi Psherëtij. Ti buzëqesh. Nuk psherëtij më. Kohë idiote. Kujtimi yt, mbetet. 17 Nëntor 2014 #DrFlori Photo by Roland Hysi on November 17, 2020. Image may contain: 1 person.

“Psherëtij. Ti buzëqesh. Nuk psherëtij më. Kohë idiote. Kujtimi yt, mbetet. 17 nëntor 2014. Dr.Flori”, shkroi Landi në Instagram.

Nuk ka vonuar edhe një postim i aktorit Ermal Mamaqi, i cili ishte gjithashtu mik tepër i ngùshtë me Dr. Florin.

Në rrjete sociale ai ka publikuar një foto të vjetër ku shfàqet krah Florit në një gëzim familjar, duke dashur ta kujtojë kështu mikun e tij të ndjérë.Ermal Mamaqi 6Vite pa Florin🙏
@blerina.lecini 
@kondialban Photo by Ermal Mamaqi on November 17, 2020. Image may contain: 3 people, people standing and beard.

“6 vite pa Florin”- shkruan Mamaqi krahas postimit.

3 vite më parë Landi dhe Armiri publikuan këngën “Beso” në ndér të Dr.Florit. Ata të dy bënë pjesë të këngës edhe mikun e tyre të ndjérë, sepse një pjesë të saj ai kishte arrítur ta regjistronte gjatë kohës që ishte gjallë.

Kujtojmë se Dr.Flori ishte dhe baba i dy fëmijëve, Kaltrinës dhe Danit, që kanë ardhur në jetë nga martesa me bashkëshorten e tij, Blerinën.Ajo që Landi ka bërë për fëmijët e Dr Florit do t'ju këpusi shpirtin -  GazetaBlic

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!