3 vite më parë Jonida Maliqi i dha fùnd zyrtarisht martesës së saj me Gent Prizrenin.

Këngëtarja nuk ka preferuar kùrrë të flasë për këtë pjesë të jetës së saj dhe gjithçka e ka kaluar në héshtje në publik.Jonida Maliqi flet për divorcin nga bashkëshorti: E quaj… – Gazeta Standard  Online

Ndërkohë ditën e sotme në rubrikën “Tani mund të këndosh”, në një intervistë përballë Ardit Gjebreas, Jonida nuk ka mùndur t’ju shpëtojë disa pyetjeve për dívorcín.

Jonida rréfeu se me ish-bashkëshortin është dashuruar në moshën 17-vjeçare dhe po aq vite qëndroi e lídhur me të.

Këngëtarja tregoi se ajo ishte dashuria e saj e parë, sublíme dhe në atë moshë që është dashuruar nuk mùnd të vinte logjíkën mbí ndjénjat.Publikoi foton me Jonida Maliqin nga dhoma e gjumit/ Ndjekësja kritikon  Ardit Gjebrean: Po në tualet do na nxirrni | CNA.AL

Ajo u shpreh se dívorcí erdhi si pàsojë e konsùmimit të marrédhénies dhe disa arsyeve të tjera personale, që nuk preferoi t’i tregonte.

Jonida tha se ishte ajo e para që e mori vendímin për t’u dívorcùar dhe e cilësoi si një ndér më të véshtírët të jetës.Jonida Maliqi flet për herë të parë për divorcin me ish-bashkëshortin,  tregon pse u ndanë - Tv Klan

“Dívorcí erdhi si pàsojë e konsùmit dhe disa arsyeve të tjera që do të doja të ishin personale. Ishte ndér vendimet më të véshtíra të jetës sime. Ishte vendím i imi fillimisht, pastaj rrugëtuam të dy, përderisa dy njerëz nuk komunikojnë më, nuk gjejnë më gjuhën e përbashkët. Unë jam rrítur në një familje të shëndetshme, me frymën se do kisha familjen ídeale dhe ishte ëndrra ime që këtë gjë ta realízoja me sùkses dhe unë dívorcín e cilësoj si déshtím të timin”, tha Maliqi.

Jonida u shpréh se sigurisht që kjo gjë është shoqëruar me vështírësi për sa i përket anës ekonomike, sepse kishte një standard të lartë jetese, por shtoi se ia ka dalë mbanë mjàft mirë edhe e vetme, sepse nuk i ka munguar kurrë forca për të punuar.Ishte vendimi më i vështirë”, Jonida Maliqi: Divorcin e cilësoj si dështim  timin - Gazeta Express

Këngëtarja tha se ajo ka punuar shumë fòrt edhe me anën e saj psíkologjíke, sepse është mjàft e vështírë të màrrësh një íncíativë të tillë pas shumë vitesh lídhje e martesë.

Ndërsa për sa i përket lídhjes së re në jetën e saj, ajo u shpréh se nuk dëshíron të nxítohet, nuk dëshiron të léndojë askénd, sepse nuk është më ajo vajza 17-vjeçare që mùnd të gàbojë.

Kujtojmë se Maliqi préj pak kohësh po jeton një histori të bukur dashurie me Romeo Veshaj dhe raportin véndosën ta bënin vetë publik pas shumë thashéthémesh.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!