Ballina Magazina Besi feston ditëlindjen, mes falënderimesh ka dhe një dedíkim specíal për...(FOTO)

Besi feston ditëlindjen, mes falënderimesh ka dhe një dedíkim specíal për…(FOTO)

Bes Kallaku feston sot 35-vjetorin e lindjes dhe në këtë ditë specíale e para që nxítoi për ta uruar ishte bashkëshortja e tij, Xhensila Myrtezaj.

Ajo ndàu në Instagram, disa nga kujtimet më të bukura që ka me Besin dhe i bëri atij një dedíkim mjàft romantik.

“Momentet më të lumtura në jetë i kam kaluar me ty dhe prej teje! Sot ti feston 35-vjetorin, por shpirti yt vazhdon të jetë 3.5 vjeç. Ti që nuk lòdhesh kùrrë, ti që gjithmonë bën më shumë dhe për veten mendon në fùnd. Sytë më me dritë që kam parë. Kraharori i paqes, aty ku mbéshtétem pa fríkë. Do të më mùngoje edhe nëse nuk do të takoja kùrrë”, shkruan Xhensila përkrah fotove me Besin.Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: 1 person, standing and wedding.

Ndërkohë ky i fundit ka shkruar disa fjalë në këtë 35-vjetor për njerëzit e tij më të afërt. Pas qindrave mesazheve të urimit, Besi ka falenderuar një për një personat që kanë besuar në të për gjatë gjithë kësaj kohe, duke nisur nga prindërit e deri tek më e vogla, Ajka.

Aktori i humorit nuk ka hàrrùar të falënderoje edhe gjithë bashkëfshatarët e tij të Bubqit, duke u shpréhur se nuk do e hàrrojë kùrrë se nga vjen.

“Në këto 35 vite jetë. Për gjithçka të arrítur dhe gjithçka që më është dhënë, falënderimi i takon vetëm Zotit. Për dhuratën më të shénjtë që mu dha, të japësh buzëqeshje. Në krejt étapat e jetës, në çdo foto ka një histori. Çdo histori ka lòtët dhe të qeshurat e saj, gëzimet, sakrífícat dhe sukseset.Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: 1 person.

Atij që do t’i jepet, atij edhe do t’i kërkohet llogari më shumë, thotë Zoti. Në të gjitha stùhitë e kaluara apo edhe në ata që do vijnë, mos harròni se ai ka kòntrollin e gjithçkaje. Flm për çdo njeri që ka qenë pjesë e imja krejt këto 35 vite. Flm secilit që ka vënë edhe një copës guri në gjithçka të ndërtuar me mùnd deri sot! Flm prindërve, motrës, Ijes, dashurisë së jetës Xhensilës dhe lumturisë së jetës, Ajkës, për besimin që kanë në mua. Flm Bubqit, krejt bashkëfshatarëve të mi, njeriu duhet ta vlerësojë nga vjen.

Në fund të ditës kupton se lumturia e vërtetë është në të voglat gjëra. Kjo kohë e tanishme na e ka vërtetuar më së miri se sa e réndésishme është jeta dhe shëndeti i atyre rreth teje, familjes, prindërve dhe gjyshërve! Lumturia ime vàret nga secili préj jush. Bekuar qofshi të gjithë që më ndíqni, ju dhe familjet tuaja miq! Përùlësisht, Bes Kallaku. Zoti ju rujt! Faleminderit për çdo urim!”, shkruan Kallaku.Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: 1 person, stripes, child and closeup.Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: 1 person, standing. Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: 7 people, outdoor.Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: 4 people, people standing, suit and text.Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: 2 people, people sitting, table and indoor.Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: 2 people, indoor.Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: 1 person, standing, sky, cloud, mountain, outdoor and nature, text that says 'KORABI 2764m a.s.l KOpaD "Getting to the top is optional. Getting down is mandatory Ed Viesturs D2T- MBER: TRAILS TRADITION US verige'.Photo by Bes Kallaku on November 20, 2020. Image may contain: food.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!