Ballina Magazina Plàs në 'Për'puthen', konkùrrenti largohet, produksioni e hédh në gjýq

Plàs në ‘Për’puthen’, konkùrrenti largohet, produksioni e hédh në gjýq

Pak ditë më parë Beart Rexhepi konkùrrent i Për’puthen publikoi një status ku tregonte se nuk do te jetë më pjesë e programit për arsye personale.

Nga ana tjetër, ditën e djeshme në një status të gjatë po në Instagram Bearti ka treguar edhe arsyen e làrgimit nga ky emision.

Sipas ish-konkùrrentit, ndër të tjera ai nuk ka pranuar të bëhet “lodër” e autores Olsa Muhameti dhe për këtë i është dashur të largohet.Perputhen' Bearti largohet nga emisioni... - Tean do ta njoh jashte... - YouTube

Mbrëmjen e djeshme, në një status të gjatë në Instagram, Muhameti ka folur për situatën me Beartin duke treguar se ndaj saj dhe programit po abùzohet edhe nga konkùrrentët.

Ajo shkruan se ndàj konkùrrentit nga Kosova [referuar Beartit] ka nisur një proçés jurídik për thýerje të kontratës dhe dezínformím a deklàrata të pavërteta të shprehura në publik.

“Unë nuk jam mësuar të vjéll vrér lart e poshtë, por i qëndroj parimeve të mia”, – shkruan autorja e Për’puthen.

“Një pjesë e tyre [konkùrrentëve] bëhen të suksesshëm shumë, një pjesë më pak. Disa prej tyre i trànsfòrmon fama, disa, nëse nuk màrrin atë që duan làrgohen nga program”.

Më poshtë mund të gjeni deklàratat e plota të autores së programit, dhe ana tjetër présim nëse kjo situatë mes tyre do të shkojnë në bankat e gjýkatës apo jo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!