Ballina Magazina Jo vetëm Elsa Lila, Adelina Ismajli flet për ofertën për të qenë...

Jo vetëm Elsa Lila, Adelina Ismajli flet për ofertën për të qenë pjesë e Sanremo

Adelina Ismaili ka pasur së fùndmi të ftuar në emisionin e saj politikanin shqiptar Behgjet Pacolli, i cili ka ndàrë një detaj rreth karríerës së këngëtares.

Ai ka treguar se në vitin 2002 i është kërkuar nga festivali italian që të përzgjidhte një këngëtare shqiptare për t’u ftùar në të.

Pacolli tha se ai menjëherë pròpòzoi Adelinën, mirëpo nëna e saj e ndjérë, Mona e ka refùzuar menjëherë ftesën.

Këngëtarja nuk e la historinë me kaq dhe sqàroi përse e ëma nuk kishte pranuar që ajo të performonte në festivalin më të madh italian.

“Ne në vitin 2002 Z.Pacolli, ndoshta edhe unë e kam me bòrxh një shpjegim publik – ka qenë kohë e paslùftës, ishin vetëm dy vite sa kishte mbàruar lùfta. Përveç traùmave të lùftës kishin filluar edhe ato të paslùftës dhe reàgonim [ishin nëna dhe ne tri vajzat] me një egérsi të pashoqe, kur afrohej dikush që na jepte një të mirë, që normalisht duhet me qenë e kundérta që ta pranosh të mirën, e ne tmérrohéshim. Ka vazhduar kështu një kohë të gjatë”, është shprehur Adelina Ismaili.

Pas refùzimit të saj, ju dha shansi Elsa Lilës për të performuar në “Sanremo” këngën Valeria.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!