Ballina Magazina Arbana Osmani nuk gjen shpëtim nga kg e tepërta pas shtatzënisë (FOTO)

Arbana Osmani nuk gjen shpëtim nga kg e tepërta pas shtatzënisë (FOTO)

Arbana Osmani solli në jetë djain e saj të dytë në muajin tetor.  Ajo dhe Eduart Grishaj vendosën që vogëlushin e tyre ta pagézonin me emrin, Diell.

Gjatë kësaj kohe moderatorja i është përkùshtuar totàlisht rrítjes së djalit dhe është ndàrë prej tij vetëm kur i është dashur të mérret me punë.

Pavàrësisht se ka kàluar 1 muaj nga lindja e djalit, Arbana duket se nuk ka vénë ré énde asnjé ndryshim në trupin e saj. Ajo ka treguar se vazhdon énde të ketë të njéjtin néps si më parë dhe ju ka kërkuar ndjékësve që ta ndihmojnë me këtë pròblem. Ajo ka pòstar fotot e disa biskotave në Instagram dhe ka treguar se nuk po ndàlet së ngréni.

“A ka ndònjë prej jush që bën màgji dhe të héq nga népsi këto?”, ka shkruar Osmani.

Më pas ajo ka treguar se vogëlushin e saj e ushqén me qumësht gjiri, por as kjo nuk e ka ndihmuar të bjérë nga pesha. Arbana ka publikuar një meme në story për të treguar gjéndjen e saj aktuale.

“Ushqýerja me gji do të ndihmojë të hùmbasësh peshë, thanë. Kilet e tepérta do làrgohen menjéherë, thanë”, shkruhet në memen ku një vajzë shfaqet duke ngrënë një tortë të madhe.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Analiza e ‘dopingut’ ndaj Edi Ramës! Çfarë do të zbulojë?!

Edi Rama sipas të dhënave të dala nga numërimi i votave ka dalë fitues në garën e 25 Prillit, por krejt ndryshe nga një...

Shteti i Edi Ramës! Prokuroria: : Kultivimi i kanàbisit gjatë 2020 u rrit…

Pandemia gjatë vitit 2020 nuk ka ndíkuar aspak në rénien e aktivitetit të kultívuesve të kanàbisit. Izòlími nga Covid-19 duket se është shfrýtëzuar nga kultívuesit...

Plàs në ‘Open’! Endri Shabani largohet nga emisioni pas debàtit me Eni Vasilin (VIDEO)

Kreu i 'Nismës Thurje', Endri Shabani, është larguar nga studio e 'Open' në Top Channel mbrëmjen e sotme, pas një debàti me moderatoren e...

Çfarë ngjashmërie! E motra i feston ditëlindjen, ja urimi i Orindës për të (FOTO)

Ndoshta shumë prej jush nuk e dini por Orinda Huta ka një motër më të madhe. Ajo quhet Silvana dhe jeton në Irlandë. Sigurisht, nuk...

Rrëfimi prekës i djalit të Guljeljm Radojas: E shtyja…(VIDEO)

Aktori i njohur shqiptar, Guljelm Radoja, fatkeqësisht nuk arriti ta fitonte bétejën me Covid-19. Dy ditë pasi ishte shtrùar dhe ishte fùtur në intùbim në...