Ballina Magazina Sonila Meço dhe Delinda Disha tregojnë “fatkéqësinë” e përbashkët: Ta themi troç...(VIDEO)

Sonila Meço dhe Delinda Disha tregojnë “fatkéqësinë” e përbashkët: Ta themi troç…(VIDEO)

Delinda Disha është një nga aktoret më të komentuara dhe të pëlqyera të momentit.

E ftuar së fundi në emisionin e Sonila Meços, “Tempora”, Delinda ka rréfyer shumë detaje rréth karrierës së saj si aktore.

Gazetarja dhe modertorja Sonila Meço ndér të tjera ka zbùluar të përbashkëtën që ka me aktoren.

Ajo është shprehur që ashtu si ajo punon bashkë me bashkëshortin. Ndër të tjera , duke shtùar se të dyja e dinë mirë se si është të punosh me bashkëshortin Sonila i ka kërkuar ta thotë tròç.

Sonila Meço: Ne të dyja kemi një fatkéqësi të përbashkët, le t’ia themi publikut, ne të dyja punojmë me bashkëshortët.

Delinda Disha: Dhe unë jam shumë e lumtur për këtë fakt.

Sonila Meço: Kur të pyesin si është të punosh me burrin, duket sikur e kanë përgjigjen brenda. Dhe kur ti u shfàqesh natyrshëm duke u thënë që shiko se është mbéshtétje, është i réndësishém, sidomos për llojin e profesionit që kemi e të bëhet krah në atë që ti bën, kundérpërgjigjia e tyre është një fytyrë që hmm, ose nuk e kuptoke, qenke shumë naíve, ose po më màshtron në këtë moment. Tani ta themi tròç se jemi dy, si është të punosh me burrin Delinda?

Delinda Disha: Mrekulli. Unë nuk e ndíej fàre që jemi në një vend pune me Eldon. Eldo është kostumograf në Klanifornia, dhe gjatë gjithë kohës jemi në diskutime, në debàte, për të mirë të punës. E mira është se jemi që të dy enérgjikë. Thonë që tipat e njëjtë shtýhen, nuk tërhíqen, por me ne ka ndodhur një kími tjetër, merremi vesh shumë mirë. E kuptojmë njëri-tjetrin dhe pa folur, na mjàfton një shikim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Kemi të reja! Arbenita dhe Fero i japin fund…(FOTO)

Fero dhe Arbenita janë çifti më i dískutuar në showbiz dhe nuk ka pikë dyshími se historia e tyre e dashurisë është një nga...

Elvana uron Pavàrësínë, por ky koment epík i Ermalit na shkríu së qeshuri (FOTO)

Postimet e Elvana Gjatës në rrjetet sociale janë shumë të rralla, teksa prej kohësh ka mùnguar edhe në muzikë. Sigurisht një përjàshtím këngëtarja e ka...

Kur nis emisioni? Sa fëmijë do? A të është shpífur Edi? Arbana i jep përgjigje të gjithëve

Aktualisht Arbana Osmani nuk është prezente në ekran, por po shijon kohën me familjen duke qenë se ka vetëm pak kohë që ka sjellë...

Jemi mësuar ta shohim vetëm te acàruar, Renato Mekolli i jep fund beqarisë kështu

Pak kohë më parë, shéfi i kuzhinës Renato Mekolli i tregoi publikut se dikush ia kishte vjédhur zemrën. Në tetor të vitit që lamë pas,...

Arbana Osmani nuk gjen shpëtim nga kg e tepërta pas shtatzënisë (FOTO)

Arbana Osmani solli në jetë djain e saj të dytë në muajin tetor.  Ajo dhe Eduart Grishaj vendosën që vogëlushin e tyre ta pagézonin...