Ballina Aktualitet Polícia ndàloi ish-lojtarin e Kombëtares, Andi Lila, reàgon Jul Deda

Polícia ndàloi ish-lojtarin e Kombëtares, Andi Lila, reàgon Jul Deda

Një skandal i pazakontë ka ndodhur këto ditë me një nga ikonat e futbollit modern shqiptar, Andi Lila.

Ndërsa ka qenë duke regjistruar një dokumentar me kërkesë të News 24, ish-lojtari i Kombëtares së Shqipërisë dhe njëkohësisht kryetari i Sindikatës së Futbollistëve, është ndàluar të xhírojë në stadiumin e qytetit e lindjes.Andi Lila - Andi Lila Photos - US Sassuolo Calcio v Parma FC - Serie A - Zimbio

Arsyeja sipas asaj që i kanë paraqítur Lilës, është fakti se ai është kundérshtar politik duke qenë se aderon në fòrcën polítike që është kundér kryetarit aktual të Bashkisë së Kavajës.
Sipas personave që e kanë ndàluar, ky është urdhër i vetë kryetarit të Bashkisë Kavajë, rilindasit Krajli.

Pas kësaj ngjàrje të rëndë ka reaguar edhe vetë Andi Lila por një reàgim të fuqíshëm ka bërë edhe aktori Jul Deda, ja çfarë shkruan ai ndér të tjera:Nata e tmerrit në Beograd, Andi Lila kthehet pas në kohë: Mos ma prek flamurin! - Abc News

“Para se te shikoni videon, hídhini një sy fotove. Ai është Andi Lila. S’ka njeri qe nuk e njeh. Megjithatë, atyre qe mbase e kane hàrruar me dashje, po ia rikujtoj.

Lila është një djalë nga Kavaja, i rritur me dashurinë për sportin e futbollit dhe me dëshirën e madhe për te fituar. Ky motiv e udhéhòqi gjithë karrierën e tij, deri sa ia arríti qëllímit, bashke me te tjerë emra frymëzues te këtij sporti, arrítën ta çòjnë Shqipërinë ne kampionatin europian France 2016.

Ka dhëne shpirtin ne fushe, ka mbròjtur me trupin e tij simbolet e atdheut ne mes te Beogradit, ka përfaqësuar me dinjitet Shqipërinë kudo ku ka luajtur jashtë saj, ka dérdhur djerse për kombëtaren e vendit te tij dhe e ka bere me gjithë shpirt. Andi Lila: Ministri i Jashtëm na hoqi pasaportat diplomatike, ndërsa Rama na thoshte jemi ambasadorët më të mirë | SHKODRA SPORT

Me besoni për këto, e njoh personalisht, me futbollin ai nuk bënte kòmpromise. Tani shikoni videon. Këto po thoshte Andi Lila, ne një rréfim për jetën e tij sportive, kur erdhën për ta nxjérre jashtë nga fusha ku ai hòdhi hapat e para si futbollist. Ja ndërprénë intervistën, sepse Bashkia e Kavajës i kishte thëne komàndantit te polícisë bashkiake dhe pastaj komàndanti kishte urdhéruar një vàrtës, te làrgonin Andi Lilen nga fusha, sepse nuk është me ata.

“Dil perjashta, sepse nuk je socialist, je krahu tjetër”, ketë i thotë vàrtësi i bashkisë ish-futbollistit tone te kombëtares. Ne fakt kështu bëjnë te gjitha diktàturat, i mbýllin gojën njerëzve, sepse janë te krahut tjetër. Kështu bëjnë palàçot, te dégjénéruarit, frùstrùrit dhe te fríkësuarít. Kështu bëjnë te pangòpurit me pùshtet. Te vràsin, sepse nuk je me ata, por me krahun tjeter. Tani, pasi keni pare videon shikoni edhe njëherë fotot dhe gjýkoni vete…!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Kemi të reja! Arbenita dhe Fero i japin fund…(FOTO)

Fero dhe Arbenita janë çifti më i dískutuar në showbiz dhe nuk ka pikë dyshími se historia e tyre e dashurisë është një nga...

Elvana uron Pavàrësínë, por ky koment epík i Ermalit na shkríu së qeshuri (FOTO)

Postimet e Elvana Gjatës në rrjetet sociale janë shumë të rralla, teksa prej kohësh ka mùnguar edhe në muzikë. Sigurisht një përjàshtím këngëtarja e ka...

Kur nis emisioni? Sa fëmijë do? A të është shpífur Edi? Arbana i jep përgjigje të gjithëve

Aktualisht Arbana Osmani nuk është prezente në ekran, por po shijon kohën me familjen duke qenë se ka vetëm pak kohë që ka sjellë...

Jemi mësuar ta shohim vetëm te acàruar, Renato Mekolli i jep fund beqarisë kështu

Pak kohë më parë, shéfi i kuzhinës Renato Mekolli i tregoi publikut se dikush ia kishte vjédhur zemrën. Në tetor të vitit që lamë pas,...

Arbana Osmani nuk gjen shpëtim nga kg e tepërta pas shtatzënisë (FOTO)

Arbana Osmani solli në jetë djain e saj të dytë në muajin tetor.  Ajo dhe Eduart Grishaj vendosën që vogëlushin e tyre ta pagézonin...