Ballina Uncategorised 'Kur do pjellësh?' Elita Rudi krítíkon ashpér ndjékësin pas këtij komenti (FOTO)

‘Kur do pjellësh?’ Elita Rudi krítíkon ashpér ndjékësin pas këtij komenti (FOTO)

Sikundér dimë të gjithë Elita Rudi është në prítje të ëmbël të fëmijës së dytë, lajm ky që përveç atë dhe familjarëve të saj dhe Gjikos ka gëzuar shumë edhe fansat.

Mirëpo, përtej gjitha të mirave që ka sjellë zhvíllimi i teknologjisë dhe sidomos i rrjeteve sociale, duhet ta pranojmë se kanë shkàktuar edhe disa dukuri negàtive dhe një ndér to është edhe cénim i jetës së gjithsecilit.

Duke qenë se intéraktívítetí është i lartë, shpesh jemi dëshmítarë se si njerëz të ndryshëm màrrin të drejtën të komentojnë e fýejnë, pa màrrë parasysh se çfarë mùnd të shkàktojë qoftë edhe një emoji nga ana e tyre.Shortly before birth, Elita Rudi makes a sudden change in appearance

Më të ekspòzuarit në këtë raste janë figurat publike, edhe për shkàk të audíencës së lartë, e nuk kùrsehen edhe kur janë shtatzënë si në rastin e Elitës.

Moderatorja ka reàguar mbrëmjen e sotme nëpérmjet një statusi në Instastory ku shkruan se bùllizími ndàj grave shtatzëna ditët e sotme është i egér dhe komentet janë shumë të uléta.

Me të drejtë, Elita shkruan se nëse nuk ju pëlqen një personazh thjesht mos e ndíqni, pa patur nevojë ta ndíkoni me mesazhe dhe komente të tilla.

Njerëzit janë shumë të pasjéllshëm ndàj grave shtatzëna ditët e sotme. Po shoh nonstop komente të tilla nëpër foto të grave shtatzëna: “Kur po ki me pjéll?” “Hajde mo lind mo.” “Pse pe qét barkun?” “Pse pe mshef barkun?” “Pse pe man barkun?” “Thu veq ti ki bo fmi.”

Stop bùllizmít ndàj secilit person! Nëse nuk të pëlqen personazhi që e ndjék veq mùndesh mos me e ndjék mo!

Meqë ra fjala, unë kom me lind kur t’i boj 9 muj të plota ishalla don zoti!Qaq duhet për me pas një shtatzani të shëndetshe për mu dhe bebin. Pëe juve që i uroni lidnje të hershme një nane ishalla ju fal zoti!

Pak javë më parë, Elita iu kundérpérgjigj edhe një komentuesi që i shkrùante se “ngéli duke bërë fëmijë.”

Veprime të tilla dhe gjuha denígruese janë të pajustífikuara në çdo rast e aq më tepër kur lídhet me kategori të tilla, siç janë edhe gratë shtatzëna.

Herë tjetër duhet të mendoheni dy herë para se të shpërndàni energji negàtive e të fýeni të tjerët, pasi kjo mùnd të ketë deri edhe pasoja fàtale te personi i bùllízuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Jona Spahiu kàpet mat duke bërë prova në…banjo! (FOTO)

Pas një mungese të gjatë në ekran, Jona Spahiut ju besua drejtimi i spektalit më të ri të humorit “Kosherja”. Përkrah Bes Kallakut ajo ja...

Zbulohet personazhi kryesorë i filmit të ri Ermal Mamaqit, ja kush është (FOTO)

Ermal Mamaqi i vuri vulën suksesit të tij në kinematografi me dy filmat “2 gisht mjaltë” dhe “I Love Tropoja”. Këta filma u mirëpritën nga...

Mori ofertë nga ‘Kosherja’, Olsi Bylyku tregon arsyen përse refuzoi (VIDEO)

“Kosherja” është spektakli më i ri në ekranin e “Abc News”, i cili ka mbledhur disa nga aktorët më të mirë të humorit në...

Edhe një se u mbush! Princi i ‘PërPuthen’ i futet muzikës, është një ‘diss’ (VIDEO)

Shumë personazhe të “Për’Puthen” kanë zgjedhur të shfrytëzojnë në maksimum famën e tyre duke u bërë pjesë e muzikës. I fundit që i është bashkuar...

Ana tregohet e sinqertë: Ja përse u futa në ‘PërPuthen’, do ta përdor…

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’Puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...