Ballina Aktualitet Batutat e Koço Devoles për vdékjen, kur mësoi se kishte leuçémi (FOTO)

Batutat e Koço Devoles për vdékjen, kur mësoi se kishte leuçémi (FOTO)

Të dielën që lamë pas, aktori i mirënjohur i kinematografisë shqiptare, Koço Devole, mbyli sytë përgjithmonë në moshën 75-vjeçare.

Ai po luftonte prej 18 ditësh me vírusín Covid-19, ndërsa gjéndja e tij u përkéqësua së fundmi, ndàj Devole u fut në intubim.

Aktori u shtrua fillimisht në spítal si i inféktuar me Covid, por pasi tamponi i doli negativ, u shtrua sërish në spítal për shkàk të réndimit nga leuçémia.Koço Devole në gjendje të rëndë shëndetësore, flet për ABC i biri: Trupi po  reagon mirë - Abc News

Devoli s’mùndi ta përbàllonte dot leuçéminë dhe vírusin njëkohësisht, ndàj fatkéqësisht u ndà nga jeta duke lënë pas një hídhërim të madh.

Figura të njohura të politikës, kinematografisë e fushave të tjera shprehën ngushéllimet e sinqerta për familjen e aktorit, ndërsa miku i tij i ngushtë prej vitesh, Mitro Cela, ka treguar një fragment me Devolen.

Ai ka shkruar për një moment të réndë në jetën e Koços, kur mësoi se kishte leuçémi dhe as në këtë ditë të véshtirë nuk e la pas humorin.Koço Devole: Çfarë i thashë Presidentit kur më dha titullin “Mjeshtër i  Madh” (Video) - Tv Klan

Kohë më parë Koçoja u shtrua në spítal. Nga spítali – drekë tek “Tajvani”.

-Filip! Doktorët më fjalë zëmre më thanë: ke leuçémi. Të kanë mbétur tre ose katër vite jetë!

-Koço! Mjékë janë këta?! Nuk e ndàjnë dot? Fikse si ta bëjë planin e shpénziméve?!

-Do ta rregullojmë. Do shkoj në Amerikë…

Iku. Erdhi. Buzëgaz na tha:

-Mjékët amerikanë më dhanë ymër: tre vjet!

-Kjo po! Tani dëgjo Koço,-tha Filipi.- Shpénzimet e vàrrimit. Drekën. Transportin. Më the të thashë :-i ka Fiksi!

-Po të 40-tat?! Mua mi làtë?!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Kemi të reja! Arbenita dhe Fero i japin fund…(FOTO)

Fero dhe Arbenita janë çifti më i dískutuar në showbiz dhe nuk ka pikë dyshími se historia e tyre e dashurisë është një nga...

Elvana uron Pavàrësínë, por ky koment epík i Ermalit na shkríu së qeshuri (FOTO)

Postimet e Elvana Gjatës në rrjetet sociale janë shumë të rralla, teksa prej kohësh ka mùnguar edhe në muzikë. Sigurisht një përjàshtím këngëtarja e ka...

Kur nis emisioni? Sa fëmijë do? A të është shpífur Edi? Arbana i jep përgjigje të gjithëve

Aktualisht Arbana Osmani nuk është prezente në ekran, por po shijon kohën me familjen duke qenë se ka vetëm pak kohë që ka sjellë...

Jemi mësuar ta shohim vetëm te acàruar, Renato Mekolli i jep fund beqarisë kështu

Pak kohë më parë, shéfi i kuzhinës Renato Mekolli i tregoi publikut se dikush ia kishte vjédhur zemrën. Në tetor të vitit që lamë pas,...

Arbana Osmani nuk gjen shpëtim nga kg e tepërta pas shtatzënisë (FOTO)

Arbana Osmani solli në jetë djain e saj të dytë në muajin tetor.  Ajo dhe Eduart Grishaj vendosën që vogëlushin e tyre ta pagézonin...