Ballina Aktualitet Infermieri rréfen momentet e fundit të jetë së aktorit Koço Devole

Infermieri rréfen momentet e fundit të jetë së aktorit Koço Devole

E diela ka nisur me një lajm të hídhur nga bota e kínematografísë shqiptare, pasi aktori i mirënjohur Koço Devole është ndàrë nga jeta në moshën 75-vjeçare.

Ai po lùftonte prej 18 ditësh me virusin Covid-19, ndërsa gjendja e tij u përkéqësua së fundmi, ndàj Devole u fut në intùbim.

Aktori u shtrùa fillimisht në spítal si i inféktuar me Covid, por pasi tamponi i doli négativ, u shtrùa sërish në spítal për shkàk të réndimit nga leùçemia.

Devole vuànte nga sëmùndje të tjera bashkëshoqëruese që e kanë vështírësuar bétejën e tij me Covid-19, duke e ndàrë fatkéqësisht nga jeta.

Inférmieri në Spítalin Inféktiv, Korab Gjana, ka treguar momentet e fundit të aktorit dhe bisedën që ka zhvilluar me të.

Ai rréfen se ka kontrolluar çdo mëngjes të inféktuarit me radhë dhe kur ka arritur tek Devole, ku i fundit i ka shprehur shqétësimin e tij:

“Në mëngjes po shikoja me nxítim të sémuret me radhë… Kur mbérrij tek dhoma e shtrímit të Koços :

“Hë mo Koço si je sot?”

-“Ahh mor Korab si të jem”- më përgjigjet. Çfarë dréq vírusi paska qenë ky që po ma mérr shpirtin…”

Njeriu që do i mùngojë çdokujt! Ky vírus s’të kurseu as ty”- ka rréfyer infermieri Gjana.Çfarë dreq virusi paska qenë ky që po ma merr shpirtin”, infermieri rrëfen  momentet e fundit me Koço Devolen - Telegrafi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Kemi të reja! Arbenita dhe Fero i japin fund…(FOTO)

Fero dhe Arbenita janë çifti më i dískutuar në showbiz dhe nuk ka pikë dyshími se historia e tyre e dashurisë është një nga...

Elvana uron Pavàrësínë, por ky koment epík i Ermalit na shkríu së qeshuri (FOTO)

Postimet e Elvana Gjatës në rrjetet sociale janë shumë të rralla, teksa prej kohësh ka mùnguar edhe në muzikë. Sigurisht një përjàshtím këngëtarja e ka...

Kur nis emisioni? Sa fëmijë do? A të është shpífur Edi? Arbana i jep përgjigje të gjithëve

Aktualisht Arbana Osmani nuk është prezente në ekran, por po shijon kohën me familjen duke qenë se ka vetëm pak kohë që ka sjellë...

Jemi mësuar ta shohim vetëm te acàruar, Renato Mekolli i jep fund beqarisë kështu

Pak kohë më parë, shéfi i kuzhinës Renato Mekolli i tregoi publikut se dikush ia kishte vjédhur zemrën. Në tetor të vitit që lamë pas,...

Arbana Osmani nuk gjen shpëtim nga kg e tepërta pas shtatzënisë (FOTO)

Arbana Osmani solli në jetë djain e saj të dytë në muajin tetor.  Ajo dhe Eduart Grishaj vendosën që vogëlushin e tyre ta pagézonin...