Prej disa kohësh tashmë, këngëtarja Vesa Luma, partneri i saj Big Basta dhe vogëlushi i tyre Liani, po jetojnë në Zelandën e Re.

Ishte Big Basta ai që shkoi fillimisht në vendin e huaj, për t’u stabílízuar e për të màrrë më pas me vete edhe familjen e tij.

Megjithëse larg Shqipërisë, Vesa dhe Big Basta përpíqen të qëndrojnë sa më pranë fansave të tyre dhe janë tepër aktivë në rrjete sociale.Vesa Luma is employed in New Zealand, so what is her profession now?

Në Instagram, Vesa ndan vazhdimisht momente nga përditshmëria e tyre, por videoja e fundit e publikuar na e bëri zemrën mal!

Ajo dhe i biri e nisin çdo ditë me këngë shqip, të cilat ia këndojnë mamasë së Vesës në videocall.vesa luma big basta lian - TiranaNews

“Na mùngon shumë gjysha, por kujdésemi t’i këndojmë çdo mëngjes me Viber.”-shkruan këngëtarja krahas postimit.

Që në moshë fare të vogël, Vesa dhe Big Basta e kanë mësuar Lianin me dashurinë e krenarinë për atdheun, ndàj ai është një patriot i vogël që na kënaq çdo herë me videot e tij.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!