11 tetori njihet si Dita Ndërkombëtare e Vajzave dhe sot personazhe të njohur kanë dhénë mesazhe të shumta frymézuése.

Rita Ora i është bashkuar kësaj dite për t’ju dhénë një mesazh të fuqishëm të gjitha vajzave shqiptare.

Këngëtarja me famë ndërkombëtare është ftuar nga Kryetarja e Kuvendit të Kosovës për të mbàjtur një fjalim të shkurtër përmes një videoje për disa vajza të vogla që ishin të pranishme atje.

Rita i ka inkùrajuar të gjitha të ndjekin rrugën që ato dëshirojnë dhe të kenë besim të plotë tek vetja.

Në fund këngëtarja ka falënderuar familjen e saj që e ka mbéshtétur në çdo hap dhe ju ka bërë thírrje të gjitha vajzave të vazhdojnë të ecin përpara pa fríkë.

“Përshëndetje! Jam Rita Ora. Pavarësisht se a vendos të bëhesh këngëtare, balerin, atlete, piktore, aktore apo shkencëtare, mjéke, ti duhet të zgjedhësh rrugën që do të ndjékësh. Kjo i ndihmon vajzat dhe gratë në Kosovë dhe në mbarë botën të besojnë tek vetja dhe të kuptojnë që i kanë aftësitë, njohuritë e duhura dhe fuqínë për të zgjedhur të ardhmen e tyre.

I jam shumë mirënjohëse familjes time dhe shoqërisë që më kanë mbíshtetur në përzgjédhjen time në karríerë deri këtu ku jam. Çdo ditë bëj sakrífíca dhe planifikoj të vazhdoj kështu në mënyrë që të frymëzoj dhe motívoj jo vetëm veten por shpresoj dhe shumë vajza gjithandej. Vazhdoni përpara dhe sùndoni botën në mënyrën tuaj. Dhe mbàni mend ju keni fuqínë për ta bërë këtë”, shpréhet këngëtarja në mesazhin e saj.

https://www.facebook.com/165237913638481/videos/972182643289172

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!