Mbrëmjen e sotme, moderatorja Ori Nebiaj hòdhi një thùmb të paprítur në rrjete sociale, duke iu drejtuar njërës prej moderatoreve të reja të ekranit.

Ajo e quajti “shkàrràvinë” vajzën në fjalë, duke ngrítur alùdime të mëdha tek publiku.

“Pu pu pu. E diela në shtëpi përfùndimisht një tortùrë për sytë nëse bën ‘zappíng’ në televizor. Ca emisione shtérpë dhe tallava e ca shkàrràvina që bëjnë si moderatore, por që shkàktojnë dhímbje sysh dhe veshësh. Ndjésë për mlléfin e sinqertë, por i ka jeta dhe këto”, shkruante Ori. (Lexo këtu)

Nuk e dimë nëse ishte rastësi që një shkrim nga Megi Pojani, jo pak e njohur për publikun, erdhi në të njëjtin moment si një kundérpérgjigjé për moderatoren Ori Nebiaj. Të paktën ndjékésit kështu mendojnë.

”Unë jam fëmijë I ’96-tës. Nuk jam e ’80-tës dhe s’më ka ngélur ora tek nostàlgjia italiane, tek ‘eleganca’ e Mediaset dhe Mina e Celentano. Unë jam rritur me Disney Channel, me serialet amerikane dhe MTV. Unë e adhùroj magjínë, shumë s’është kùrrë mjàftueshëm dhe e di shumë mirë si e bëj punën time. Unë dua të jem një magjí spéktaklésh. Unë nuk moderoj, UNË MEGIPOJANIZOJ!”- shkruante Megi, e cila momentalisht është moderatore e “Màskat” në “E diell”.

Por pasi ky lajm mori dhénë dhe për të qetésuar situatën, Ori reàgoi sërish në Instagram duke zbùluar me kë e kishte thùmbin dhe në fàkt s’na u dàk tepër bíndëse!

Ajo rréfeu se deklàrata e saj i dedíkohej moderatores së famshme italiane, Barbara D’Urso, emisioni i së cilës trànsmetohet gjithashtu të dielën.

“Pu pu pu, ça paskeni qenë për içik thashéthem! Me Barbara D’Urson e kisha dhe #barbaradursorízimín e mendjeve artistike. Si tha xhaxhi Jovan Bregu: Pse të djég miza ty moj xhan pse?”- ka shkruar Ori.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!