Në korrik të këtij viti, këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar, Olta Boka dhe partneri i saj, Ivi Rrokaj, u bënë prindër për herë të parë.

Ata u bekuan me një vajzë, të cilën e quajtën Gaia.

Tashmë e vogla është tre muajshe dhe ka filluar të shijojë koncertet e para të mami Oltës dhe gjysh Reshitit.

Olta ka ndàrë në Instagram një video shumë të ëmbël, në të cilën ka treguar se sot ka dhénë një perfòrmancë bashkë me të atin dhe spéktatore ka qenë vogëlushja e saj, Gaia.

“Ndërkohë tek shtëpia e gjyshit duke u bërë gati për koncertin e radhës për spéktatore Gaian“, ka shkruar këngëtarja përkrah një video, në të cilën i ati i saj shihet duke akòrduar kitarën.

Më pas ajo fillon të këndojë “Sonata”, ndërsa babai e shoqëron me kitarë.

“Gaia kjo është këngë specíale për ty mama“, shprehet Olta duke parë nga e vogla e saj.

Ndërkohë para disa ditësh Olta vendosi të bënte ndryshimin e parë në pamje pas lindjes.

Këngëtarja vendosi të hiqte dorë nga flokët biond dhe të kalonte në ngjyrën e saj natyrale.

 

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!