Tre muaj më parë, në korrik të këtij viti, këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar, Olta Boka dhe partneri i saj, Ivi Rrokaj, u bënë prindër për herë të parë.

Ata u bekùan me një vajzë, të cilën e quajtën Gaia. Origjina e emrit Gaia vjen nga mítologjía greke dhe mbàn kuptimin “nëna e Tokës”.

Nga greqishja γαια (gaia), është një formë paralele e kuptimit “tokë”. Gaia quhej në mítologjínë greke Peréndesha e Tokës.

Ditën e djeshme u bënë tre muaj nga ardhja e vogëlushes në jetë dhe këngëtarja nuk ka ngùrruar të bëjë një festë tepër të bukur, prej nga ku ka ndàrë edhe disa video e foto në Instagram.

Në postimet e saj shihen tullumbaca, një tortë shumë e bukur dhe gota shampanje.

Gëzuar 3-mujorin princesha ime Gaia! 3 muaj nektar me ty princesha e mamit!- ka shkruar ajo.

Pafund muaj të lumtur për Gaian!

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!