Nuk besojmë se ka ngélur njeri pa dëgjuar për të kaluarën e Noizyt si bòksier rrugësh në Londër.

Reperi ka rréfyer disa herë se zhvillonte ndeshje bòksi rrugëve të shtetit anglez, ku ka jetuar për disa vite dhe se e ka pasur ëndërr të punonte si bòksier profesíonist.

Mirëpo pasi u rikthýe në Shqipëri, ai ju përkùshtua muzikës dhe për shkàk të suksésit në hip hop vendosi të mos híqte dorë prej saj.Megjithatë bòksit ja ka ndjérë gjithnjë mùngesën dhe sot i është kthýer sërish pasíonit të vjetër pas 10 vitesh.

Reperi ka publikuar në Instagram një video në të cilën shihet duke u stërvitur me një thes bòksi në palestër dhe duket se shkàthtësínë, veprimet, réflékset nuk i ka hùmbur.

Kohë më parë Noizy ka pàràlàjmëruàr se do të rikthéhet sërish në Mbretërinë e Bashkuar për të marrë atë që ka lënë pas, por pa treguar se për çfarë bëhet fjalë.

Ai ju ka kërkuar fansave të tij që ta mbéshtesin sa më shumë për t’u bërë pjesë e playlist-ave britanike, sepse aty ku nisi karrierën dëshiron ta mbýllë sërish.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!