Për një gjë bíem dakord të gjithë: Mozzik ka qenë kryefjala e kësaj vere, por duket se më e mira akoma nuk ka ardhur.

Pas suksesit me ‘Madonna’ dhe super bashképunimit me Kidën për ‘PP’, reperi solli albumin e shumëprítur ‘MozzArt’ që théu rrjetin.

Me anë të një postimi, reperi më IN i momentit ka treguar se albumi ka arritur jo pak por 30 milionë shikime dhe s’mùnd të ishte më i lumtur.

Mozzik publikoi më 31 korrik albumin e tij të titulluar “MozzArt”, që përmbàn 20 këngë dhe deri tani po bën goxha bùjë dhe është prítur shumë mirë nga fansat.

Pjesë e MozzArt është dhe bashképunimi me Tayna-n dhe Unikkatil-in: Hana, Glock, Stari i Mahallës, Dhelpër dínake, Zemra ime, Shqiptar, Boss, Louis Vuitton, Sirena, Madonna, Auf Eiedersehen, Tom and Jerry, Weiss, Baby, Nokia, Lass mal, Kërkun, Veq njo, Kaniher, Kur thojshe.

Nga këto këngë, janë publikuar më herët: Glock, Stari i mahallës, Dhelpër dínake, Zemra ime, Shqiptar, Madonna, Auf Wiedersehen, Baby, Lass mal, Veq njo.Mozzik - MOZZART Lyrics and Tracklist | Genius

Ndërkohë, vlen të veçohet edhe bashképunini i dytë i Mozzik me Kidën i titulluar “Kërkun” dhe bashkëpunimi i tij me të vëllain, Getinjo, për këngën “Sirena”.

Ndér të tjera, kënga që tërhòqi më shumë vëmendje është ajo që reperi ia dedíkon të bijës, e titulluar “Hana”, ku ka shpàlosur të gjitha ndjésitë e të qenurit baba dhe dashurinë që gëzon për të voglën e tij.

E në këtë këngë nuk kishte si të mùngonte Loredana, që i dha jetë frytit të tyre të dashurisë.

Mozzik shkruan për shqétësimet e para që reperja ka patur në fillim të shtatzënisë dhe ndér të tjera thotë se në ato momente ndodhej në Dusseldorf dhe nuk e dinte ku ishte spítali. Kënga e reperit shqiptar që ka tërbuar rrjetin: “O ta hëngsha piii, e ti më hëngsh kaaaa” (VIDEO +16)

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!