Është një prej këngëtareve më të pëlqyera, dhe bashkë me Alban Skënderajn kanë màrrë admirimin e publikut ndër vite.

Miriam Cani dhe i vogli Duam kanë realízuar bashkë një video shumë të ëmbël, që do të mbetet si një nga kujtimet më të bukura të jetës për ta.

Ajo e ka shoqëruar videon me një dedíkim po aq emocíonues sa videoja, duke treguar se ishte i vogli ai që e frýmëzoi të krijonte diçka plot dashuri si kënga “Duam”.miriamcani

Këngëtarja ka ndarë me ndjékësit imazhe të rralla përkrah të birit dhe si kurrë më parë shfàqet edhe portreti i të voglit.

Ajo i ka dedíkuar dhe disa fjalë specíale të voglit të saj për të cilin thotë se e ka frýmëzuar të kríjojë diçka që është e mbùshur me dashuri dhe mirësi.

“Duam, si e do natyra diellin. Duam, si e duan yjet qiellin. Ti më ke frymezuar të krijoj diçka që është e mbùshur plot dashuri e mirësi. E pastër si dashuria e nënës”, shkruan Miriami.

Vogëlushi erdhi në jetë në fillim të këtij viti dhe këngëtarja i është përkùshtuar me kohë të plotë dy të fëmijëve të saj, Amelisë dhe Duamit.

Ajo nuk është ndarë për asnjë moment prej tyre dhe madje për këtë arsye është shkëpùtur përkohësisht nga muzika…

miriamcani

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!