Krejt paprítur në fillim të muajit shtator në media qarkulloi lajmi se Luana dhe Krenari i kanë dhënë fùnd lídhjes së tyre.

Dy ishin shkàqet që nxítën këto thashétheme: fakti që ata i kishin bërë “unfollow” njëri-tjetrit në Instagram, gjë e cila ka ndodhur shpesh gjatë këtyre viteve dhe nuk mund të merret si fàkt i mirëfilltë.

Së dyti, njerëzit alùduan se janë ndàrë pasi Krenari nuk u pa në ditëlindjen e moderatores, argument që as ky nuk qëndron sepse Luana dhe ai nuk kanë postuar kurrë krah njëri-tjetrit, pasi ende nuk e kanë bërë publike marrédhénien e tyre. See the source image

Këto lajme u hòdhën menjëherë poshtë nga media të ndryshme, teksa së fundmi Prive thotë se ata janë bashkë dhe gati për hapa të rinj në jetën e tyre.

Mësohet se ata aktualisht po investojnë për një shtëpi të përbashkët në Tiranë me një vlerë WOW! dhe se puna ka nisur tashmë.

Duket se moderatorja e ka tërhéqur plotësisht në Shqipëri Krenarin, pasi raportohet se ai po punon këtu për bizneset ekzístuese dhe po ashtu po investon edhe në nisjen e sipërmàrrjeve të reja.See the source image

Kujtojmë se vetëm pak javë më parë u zbùlua se Krenari kishte téntuar të bëhej partner në biznes edhe me kunatin e tij Getoar Selimi, pasi në fillim të këtij viti kanë konkrétizuar idenë e një sipërmàrrjeje të përbashkët me bazë në Tiranë.

Mirëpo, fatkéqësisht, kjo ide biznesi nuk ka pasur jetë më shumë se dy muaj pasi më 21 prill, me vendim unaním të dy aksionerëve është vendosur që të pezùllohet aktiviteti i kompanisë.

Nuk dihet ende arsyeja e këtij vendimi, por paraprakisht mendohet të ketë ndíkuar pandemia Covid-19. Jo vetëm baxhanak por edhe partner në biznes/ Çfarë nuk shkoi mirë? Biznesi  i Getoar Selimit dhe Krenar Çoçaj zgjati vetëm dy muaj (DOKUMENTI) – Dosja  AL

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!