Festivali i përvitshëm i muzikës, “Kënga Magjíke”, i drejtuar nga Ardit Gjebrea, sigurisht që s’do të mùngojë as këtë vit!

Këngëtarët po përgatisin projektet e tyre për të na i prezantuar në fillim të festivalit, i cili edhe kësaj here do të vendosë në garë konkùrruesit për të fituar çmimin e parë.

Së fùndmi, është zbùluar edhe pjesëmàrrësja e parë e “Këngës Magjike” e cila e ka bërë vetë të ditur këtë lajm.Zbulohet prezantuesja e “Këngës Magjike” - Kosova.live

Teksa i është përgjigjur ndjékësve në InstaStory, këngëtarja Orgesa Zaimi ka treguar se do të marrë pjesë këtë vit në festival.

Por cila është data në të cilën do të nisë “Kënga Magjike”? Kësaj pyetjeje i është përgjigjur Ardit Gjebrea.

“Në 21 mars 2021 fillojmë tek @edielashqiptare dhe në 29 maj përfùndojmë finalen”- ka treguar ai krahas postimit.

Pra, mbétet edhe pak kohë për të pritur!

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!