Romancës së bukur të showbizit që nisi dhe vazhdoi në ditët e vështíra të pandémisë, i ka ardhur fundi. Ish-lojtarja e “Big Brother”, Françeska Jaçe, ka ndàluar lídhjen me futbollistin 23-vjeçar të Tiranës, Albi Doka.

Historia e ish-lojtares së “Big Brother” me futbollistin u zbùlua kur ajo, në kùlmin e pandémisë, postoi një foto nùdo artistike në profilin e saj në “Instagram”.

Kaq ka mjaftuar që të vérshonin komentet e shumta, pérveç mbrojtësit të skuadrës së Tiranës, Albi Doka, i cili qëndroi índíferent. Ndërkohë, Françeska, prej muajsh në një fazë të re të jetës, ku pòzat sénsuàle ‘tòpless’ i ka çùar në ékstrém me ato nùdo, provoi një histori të re dashurie, kësaj here me një futbollist.Jeta e re e Françeska Jaçes, nga pozat te lidhja e hapur me futbollistin 23-vjeçar - Albeu.com

Ndërsa drejton agjencinë e saj të udhëtimeve, Françeska nuk héq dorë nga fotot ‘hot’, të cilat, pas príshjes së miqësisë me Juxhin Kurtin, tani po i realizon me Beatin.

Në fakt, asgjë nuk dihej për jetën prívate të Françeskës deri ditën e ditëlindjes së futbollistit, i cili e festoi në krahët e ish-lojtares së “Big Brother”.

Futbollisti i Tiranës, që sezonin e ardhshëm do të veshë fanelën e klubit kroat, “HNK Gorica”, festoi 23-vjetorin e lindjes dhe vëmendjen e asaj dite e mori ish-lojtarja e “Big Brother”.

Mbrojtësi mori një urím specíal teksa u pa në krah të vajzës nga Vlora, shpesh e komentuar për jetën prívate.  Ishte kjo e fundit që publikoi një video të shkurtër në “Instastory” me Dokën, duke i uruar atij ditëlindjen. Ndërkohë që vetë Doka nuk ka bërë asnjë postim deri tani në “Instagram”-in e tij, ku të pozojë me Françeskën.

Futbollisti diskret shqùhet për rapòrtet mjaft të afërta me vajzat e ekranit, kryesisht modelet, të cilat duket se janë në shijet e tij. Në një prònoncim për mediat, i pyetur për jetën prívate, Doka u shpréh:

“Unë përherë beqar kam qenë”, duke lënë të kuptohet se asnjéherë nuk ka qenë i angàzhuar plotësisht në një lídhje dhe se i pëlqejnë lídhjet e hapura, moderne dhe pa qenë e nevòjshme të lídhet plotësisht me dikë.FOTOT/ Françeska Jaçe del hapur me futbollistin 23-vjeçar të Tiranës, romanca e re e Albi Dokës pas historisë me Marina Farën

Gjatë períudhës së karàntinimit, Doka publikoi në story 2 video, ndërsa ndodhej para ekranit të televizorit, duke iu propòzuar 2 modeleve me famë botërore, Bela Hadid dhe Nastasia Volf.

Doka fillimisht i pròpòzoi modeles Hadid me një arush të vogël, ndërkohë që më pas ndryshoi mendje duke i pròpòzuar ruses. Natyrisht që kjo ishte një shàka e tij, ndoshta për të fshéhur të vërtetën e lídhjes me femrat në jetën reale, si dhe për të déshmuar se ky është tipi i tij.

Natyrisht që préferénca e tij për modelet mbétet e njëjtë, duke qenë se pas Marina Farës, ai po përflitet për lídhje romantike me Françeska Jaçen, të dyja modele “Instagram”-i. Vetë Françeska foli rreth jetës prívate në kohë pandemie, pasi u tregoi ndjékësve se po flírtonte me një djalë të njohur, duke lënë míster emrin.Iu zbulua lidhja me futbollistin e Tiranës, Françeska Jaçe zbret në stadium, ndjek nga afër provat e tij dhe përgatitjen për ndeshje – Dosja AL

Me gjasa, fjala ka qenë për futbollistin Doka dhe nuk është çudi të jenë njohur në rrjétin social të “Instagram”-it për t’u takuar pas izòlimit. “Happy Birthday Champion!” i shkruante Jaçe sipër videos, ku dukeshin shumë të lumtur krah njëri-tjetrit dhe të çlírët për ta shijuar jetën ashtu siç vjen pa komplíkime.

Ish-lojtarja e “Big Brother” aktualisht i është dedíkuar biznesit të saj (një agjenci udhëtimesh) jetës si modele “Instagram”-i, ku shpesh pòzon tòpless dhe historisë së re. Edhe këtë sezon veror, ajo e nisi me një pòzë nga pishina, ndërkohë që mori shumë komente e reàgime nga ndjékësit.

Por Françeska nuk qëndroi pasíve as gjatë ízolímít në karantinë, ku nëpërmjet komuníkimeve të saj publike me ndjékësit në “Instagram”, tregoi se s’e kishte kaluar àspak keq. Gjatë një bashkëbisedimi me fansat në ajo rrëfeu disa detaje nga jeta prívate.Albi Doka i propozon për martesë, modelja ruse e lë pa fjalë me reagimin e saj | Sport

Pyetjet e fansave ishin nga më të ndryshmet, ndërsa Françeska filloi të kthénte përgjigje me dy altérnativa “e kam bërë” ose “s’e kam bërë”.

Ngàcmimit “Je bërë dru me màll?”, ajo iu përgjigj me “po”. Gjithashtu, iu përgjigj me “e kam bërë” pyetjes së ndjékësit: “Ke bërë séks në kohë karantinimi?”.

Ndërsa pyetjes “A ke vazhdu me vesh të bréndshme?” ishte një pyetje tjetër, së cilës ajo iu përgjigj me “s’e kam bërë”, duke treguar se nuk i ka àspak në preferencë. Ndér të tjera, ajo tregoi se gjatë kësaj períudhe po flírtonte me një personazh publik, por që zgjodhi ta mbànte sékret emrin e tij.Françeska Jaçe në krahët e futbollistit të Tiranës (Video) | BoldNews.al

Sipas komentuesve, flirti kishte evòluar pas daljes nga izòlimi dhe Françeska kishte krijuar një lídhje të re, kësaj here me futbollist, moment që e festoi me foto nùdo. Nuk është hera e parë që modelja pòzon e zhvéshur, duke marrë një lumë komentesh ku nuk mùngojnë dhe ata që thonë se ajo po e tépron.

Po me paratë si i ka punët, ndërkohë që biznesi i saj lídhet me turizmin dhe fluturimet? Së fundmi, Françeska zbùloi edhe gjendjen e saj ekonomike me postimet në “Instagram”. Teksa publikoi një meme përmés disa fotove ilùstruese, ajo tregoi sesi síllet një Bricjap (shénja e saj e horoskopit) kur mbétet pa para dhe kur llogaria bankare e saj mbétet bòsh.

“Llogaria ime bankare bòsh”, shkruante Françeska. Gjithsesi, ajo nuk e kaloi kéq karantinën pasi publikoi disa foto në “Instastory”, ku shihej tek shijonte shampanjë dhe cigare nën rrezet e diellit në bregdetin e Durrësit.FOTOT/ Françeska Jaçe del hapur me futbollistin 23-vjeçar të Tiranës, romanca e re e Albi Dokës pas historisë me Marina Farën

E ftuar tek “E diell”, gjatë intervistës me gazetarët e emisionit, ajo zbùloi të tjera të pathéna nga jeta e saj e re, tashmë larg syrit të kamerave. Ndërsa në studion e Rudina Magjístarit ajo iu përgjigj pyetjeve për ndërhýrjet që ka bërë, në ‘E diell” foli për preténdimet që ka për partnerin.

Pyetjes se si e do të dashurin që të bëhet burri i saj i ardhshëm, me apo pa para, ajo iu përgjigj: “Po tani edhe pa lekë për ça e do?!”.

Më pas u komentua për shumë skàndale. Ndërkohë që sa i takon dashurisë, le të shohim nëse me fillimin e sezonit televiziv do të rréfejë në ndonjë emision diçka për futbollistin që bie në sy për tatuazhet e tij, Albi Dokën. Ndryshe nga lidhjet e tjera VIP kur marrin fùnd, ata nuk e kanë fshírë njëri-tjetrin nga rrjetet sociale.albi-doka-franceska-jace-2 - Korrieri

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!