Ballina Magazina Eli Fara flet për ndàrjen nga ish-bashkëshorti: Shkova bashkë me vajzën te...

Eli Fara flet për ndàrjen nga ish-bashkëshorti: Shkova bashkë me vajzën te bùrgu dhe…

Eli Fara ishte e ftuara e radhës e rubrikës “Tani mùnd të këndosh” në “E diela shqiptare” dhe si kurrë më parë rréfeu me detaje gjithçka që nuk dinim nga e shkuara e saj.

Këngëtarja e njohur është martuar në një moshë shumë të re dhe brenda pak vitesh i dha fùnd marrédhénies së saj, duke u detyruar të rrisë e vétme vajzën, Marinën.

Sot ajo tregoi se si u njoh me ish-bashkëshortin e saj dhe si mori vendimin për t’u martuar me të pa míratimin e familjes së saj.

“Unë isha në shkollën e mesme dhe studioja për kanto dhe mérrja pjesë në aktivitete kulturore. Shumë shpesh isha për prova në pallatin e kulturës dhe aty kalonin djem çapkénë korçarë. Njëri préj tyre m’u qép kéq, nuk shpétova dot”, thotë ajo.

“Ishte dashuria e parë, ato emocíonet e para, ndjénjat që të lindnin për dikë që nuk e di se kush është. Unë u dashurova vetëm duke parë pamjen. Ishte çun simpatik dhe nuk mendoja për të tjerat sepse isha adoleshente, nuk më ínterésonte se kishte një shkollë, profesion apo çfarë punonte, apo se çfarë bënte në jetë. Unë isha 17 vjeç, shumë shpejt familja e mori vesh që unë po dilja me dikë dhe u bë një shqétésim, térmet i madh”, thotë ajo mes të tjerash.

“Jetonim bashkë të gjithë xhaxhallarët e mi, me dajën, me hallat, ishin shumë familje që rrinin bashkë dhe bëheshin me njëri-tjetrin shumë. Fisi bëri një mblédhje të madhe dhe kujtoj që u ndjéva e fýer dhe e tùrpërùar sepse ndoshta vàret nga kàràkteri dhe natyra, kisha një krenari të tepruar edhe pse shumë e re dhe vendosa që nëse djali do pranonte, unë do ikja nga shtëpia. Ai u tregua i gatshëm dhe ndodhi. Sigurisht tani që jam pjékur, që kam Marinën, nuk jam krénare për atë që bëra, por janë gabíme të një moshe shumë të re”, rréfeu Eli Fara.Eli Fara shijon pushimet në Greqi, “magjeps” me fotot nga plazhi - Bota Sot

Më pas ajo tregoi se marrédhénia bashkëshortore ishte e mbùshur me débate të shumta, pasi ajo e kuptoi se kë kishte zgjedhur të kishte përkrah vetes ndërkohë që príste shumë nga partneri i saj.

Këngëtarja rréfeu se dívorcí erdhi menjëherë pasi bashkëshorti u dénua me bùrg për një vràsje.

“Ish-i ishte një nga çunat më çapkén seç duhej në Korçë dhe kishte shokë të vetët. Kjo gjë i çoí në një tràgjedi të madhe, sepse ishin grupe çunash që konkùrronín me njëri-tjetrin kush ishte më i fòrtë dhe ndodhi që shokun e ngushtë të ish-it e vrànë. Pastaj filloi një tjetër stuhí që ishte goxha e madhe për atë kohë hetíme, gjýqe mbàs gjýqeve që zgjatën shumë…”On the birthday of the Navy today, Eli Fara reveals the suffering and pain  of her daughter's birth

Ardit Gjebrea: Cili ishte momenti që t’i the bòll dhe çfarë bëre, ike tek prindërit, ndjétë në Korçë, ike në Tiranë?

Eli Fara: Prindërit ishin me mendimin që unë të kthéhésha tek ata, por unë isha e vendosur që do i dilja bàllë vetë çdo gjëje dhe mendoj që ia kam dàlë. Nuk mendoj që është fàj të gàbosh, është fàj të rrish në gabím.

Ardit Gjebrea: Ke folur me Marinën, ia ke treguar të gjitha?

Eli Fara: Jo të gjitha, i kam treguar aq sa kam menduar se duhet të dijë. Edhe Marina ka ato kujtimet e veta nga fëmijëria. Gjýqet vazhduan goxha nja 1 vit e gjysmë dhe mbàsi u bënë të gjitha përpjékjet dhe për të ulur dënímin, derisa u dha dëními i fundit dhe e përcàktuan dhe bùrgun ku do vùante dënímin, atje kam shkuar me vajzën dhe i kam thënë që unë do të bëj ndàrjen. Nuk ka pasur ndonjë kundérshtím dhe unë kam parë jetën time. Vazhdoja punën si mësuese në fshat, vajzën e kisha në çerdhe, kisha probleme financiare sepse mora dhe një apartament.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!