2020 duket të jetë me të vërtetë viti i Dua Lipës, e cila vijon të arrijë suksése të njépasnjëshme, madje ka arritur deri në Australi.

Së fùndmi ajo është nomínuar për “ARIA Awards 2020” në kategorinë “Artisti më i mirë internacional”, dhe për këtë ka ndíkuar jo pak albumi i saj “Future Nostalgia”, që bëri jo pak bùjë.

Mbrëmja më e madhe e ndàrjes së çmimeve në Australi do të transmetohet në Channel Nine më 25 nëntor.dualipa

Po ashtu Dua, së bashku me The Weeknd, Michael Kiwanuka dhe Beyoncé kryesojnë nominimet për “Music video awards” në Mbretërinë e Bashkuar.

Dua mbàn frònin me tetë nomíníme, duke përfshírë dy për ‘Video më të Mirë Pop’ me ‘Physical’ dhe ‘Break My Hear’, ndërsa një video e saj me 5 hítet e “Don’t start now” e regjistruar në Los Anxhelos, është nomínuar për ‘Videon më të mirë live’.

Pas publíkimit të albumit të saj të dytë “Future Nostalgia” në mars që mori vetëm vlerësime pozitive nga krítíkët dhe u përqafua menjëherë nga publiku, menduam se kishte ardhur koha që Dua të merrte disa pushime për të shíjuar një sùkses të merítuar.dualipa

Përkùndrazi, në gusht Dua Lipa dhe Blessed Madonna kanë publikuar albumin e ri, i cili është remix i “Future Nostalgia”.

Albumi, i quajtur Club Future Nostalgia, përmbàn këng me Madonna, Missy Elliott, BLACKPINK, dhe Gwen Stefani, si dhe remixe nga Yaeji, Moodymann, Mark Ronson, Jayda G, Joe Goddard, Z. Fingers, etj.

Artistja shqiptare më e suksésshme në tregun ndërkombëtar ishte në mëdyshje nëse duhet të lançonte albumin e saj gjatë karantinës, megjithatë e publikoi dhe ishte një nga vendimet më të mira që ka marrë.dualipa

Kjo pasi frytet e super suksésit të këtij albumi kanë filluar të ndjehen dhe po i japin mundësi Duas të thyejë shumë rekorde.

Kujtojmë se po ashtu Dua është nominuar për “Mercury Prize”, një nga çmimet më të rëndësishme në Britani që vlerëson albumin më të mirë, duke u bërë artistja e parë shqiptare që nominohet për një çmim të tillë.

“Future Nostalgia” duket se ia ka dalë të tríumfojë brenda pak kohësh, teksa për javë të tëra ka qëndruar në vend të parë, si albumi më i dëgjuar në Britani.dualipa

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!