Ballina Magazina Ndjékësi e akùzon për vjédhje, Butrint Imeri i hàkerréhet kéq (FOTO)

Ndjékësi e akùzon për vjédhje, Butrint Imeri i hàkerréhet kéq (FOTO)

Ditën e djeshme Butrint Imeri ka publikuar në kanalin e tij në YouTube dhe në rrjétet sociale një këngë 1:36 minuta të gjatë, si një surprízë të bukur për fansat.

Ai shihet i ulur në tokë teksa këndon për dashurinë.

Edhe një herë, këngëtari na vjen me nota mélankolíke duke na treguar për màllin që e mùndon për ‘atë’ që është larguar paprítur. (në këngë)

Projekti titullohet “Anlasana” dhe për shumë fansa ky ishte një emër i dëgjuar, madje edhe vija melànkolíe.

Bëhet fjalë pikërisht për këngën e turkut Haluk Levent, e cila mban të njëjtin titull.

Kaq ka mjàftuar që ata të shpérthéjnë në akùza se ka kopjuar këngën, por në fakt ajo është remake.

Këtë e ka sqàruar edhe vetë Butrinti, i cili si rrallëherë i ka kthýer koment një fansi, duke mòhuar akùzat.

“Vjédh babe, vjédh. Të ka ardh dita.”- ka shkruar fansi.

Ndërkohë, Butrinti ka sqàruar: “Lexoje mirë titullin, ustah”.

Kjo është kënga në turqisht, që ndonëse është shumë e vjetër, mbétet një nga hitet më të bukura në muzikën turke.

Pak ditë më parë në Internet qàrkulloi kënga e re e këngëtarit e titulluar “Gjeje”.

Natyrisht ishte vetëm në versionin audio dhe nuk dihet se si kjo këngë ka dàlë nga studioja për tu shpërndàrë në rrjét pa lejen e tij.

Tashmë ajo është fshírë nga YouTube, teksa vetë Butrinti nuk ka reàguar rreth kësaj teme.Butrint Imeri - Gjeje Story Quotes

Në fakt, gjatë verës në rrjet qàrkulloi edhe një video e modeles së njohur Dorina Gegiçi, e cila shfàqet duke kërcyer nën tingujt e këngës së re të Butrintit, duke na lënë të kuptohet se do jetë pjesë e klipit.

Kënga duket të jetë shumë ritmike, teksa ra në sy edhe komenti i Butrintit që shkruante asokohe “Phantom”, dhe mendohet se ky është titulli i këngës.

Por, për arsye që ende nuk i dimë kënga nuk është publikuar. Nëse do lançohet më vonë, këtë nuk dimë ta themi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!