Këngëtari Big Basta prej vitesh tashmë jeton dhe punon së bashku me bashkëshorten, këngëtaren Vesa Luma dhe të birin Lian në Zelandën e Re.

Reperi është ndjérë i detyruar të udhétojë larg vendit të tij, për të ndërtuar një jetë më të mirë për të birin dhe familjen.

Siç ka treguar edhe më herët, atij i vjen kéq që gjërat që vendi i tij s’ia mùndësoi dot, i gjeti përtej Oqeanit.All early when Vesa Luma and Big Basta thrilled the internet with romantic  dedications - Showbiz dhe TV

Familja e tij ka kaluar perípecí të shumta për të arrítur këtu ku është sot dhe asgjë nuk është aq e lehtë dhe sípërfaqësore sa duket në Instagram.

Me zemër të hapur, Big Basta ka rréfyer péngésat e mëdha që ka hàsur dhe i ka dhënë një këshillë tepër të vlefshme për familjen popullit shqiptar.

“Familja eshte gjeja me e shénjte ne kete univers! Jam i bekuar cdo te mijetat e sekondit qe jam i rréthuar me energji pozitive, me femi, niper e mbésa, me buzeqeshje dhe qetesi shpirterore… Ne gjithe rrugetimin deri me sot asgje nuk ka qene e lehte sikur duket ne foto. Ka pasur péngésa, lòt dhe premtime. Djàj qe donin te na dígjnín dhe budàllenj qe mendonin se kishin te drejte te gjýkonin vendimet tona. Ne fùnd te fùndit, eshte jeta jone dhe vendosim NE per te. Uroj me shpirt te jeni sa me te lumtur dhe qe te kaloni cdo péngése ne jete. Uroj te keni familjet sa me mire dhe femijet tju kene shendet! Sa jeni ne kohe dhe per aq sa keni ne dore, vendosni per te ardhmen e tyre. Gishtin e mesit per ate qe ju bllòkon endrrat dhe koken lart se jeni héronj ne syte e familjes suaj! Ju dua shume, edhe nese nuk ndàjme te njejtat mendime rréth fushave te ndryshme! Kemi nevoje per njeri tjetrin ne keto kohe injòrance! 💙💙💙”- shkruan Basta në postim.bigbastazone

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!